Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku)
Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum > Napsali o nás
Jihlavští lékaři umí udělat koleno na míru
prvnizpravy.cz | 26.1.2012 | Rubrika: z regionů | Strana: 0 | Téma: Zdravotnictví
Lékaři ortopedického oddělení jihlavské nemocnice nabízejí pacientům unikátní operaci náhrady kolenního kloubu.
Informoval o tom Český rozhlas. Jihlavští lékaři dokáží udělat koleno na míru. Používají totiž nové šablony pro náhradu kolenního kloubu, které jsou vytvořeny pro každého pacienta zvlášť. Implantáty vyrábějí odborníci v Americe podle rentgenových snímků a výsledku magnetické rezonance.
Přestože za nové takzvané řezací šablony zaplatí pacient dvacet pět tisíc korun, primář jihlavského ortopedického oddělení Jiří Šedivý v nich vidí jen samé výhody: "Hlavní výhodu vidím v tom, že déle vydrží. Navíc operace je rychlejší, tudíž jsou menší krevní ztráty, menší poškození měkkých tkání a tím i kratší hospitalizace a návrat do běžného života."
Jihlavská nemocnice je zatím jediným zařízením na Vysočině, která tyto operace provádí.
(iza, foto: arch.)
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.