Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Porodnice > Ambulance porodního sálu

 

Ambulance porodního sálu

Kontakt: 567 157 680
Volejte v pracovní dny 7:00-15:30
 

 
 

Ambulance porodního sálu se nachází v 5.patře gynekologicko-porodnického pavilonu a je přímo součástí porodního sálu. Zajišťuje preventivní, terapeutické a konziliární činnosti pro těhotné od 24. týdne těhotenství. Jsou k dispozici dvě oddělené ambulance.

O těhotné pacientky se zde starají porodní asistentky a lékaři gynekologicko-porodnického oddělení. Ambulance je vybavena kompletním přístrojovým vybavením pro kontrolu stavu těhotné pacientky i plodu (kardiotokografy, ultrazvuk a další).

Klientky, které se rozhodnout rodit v jihlavské porodnici by měly být odeslány obvodním gynekologem přibližně ve 36.týdnu těhotenství k registraci k porodu (tzv. check-in), která rovněž probíhá v prostorách ambulance porodní sálu. Pro každou klientku je zde stanovena individuální strategie vedení porodu a jsou zhodnocena případná rizika. Součástí registrace je i provedení ultrazvukové biometrie (měření hmotnosti plodu ultrazvukem). Pokud máte připravený porodní plán nebo jakékoliv přání či dotaz k porodu, je vhodné probrat vše během registrace, kdy je k tomu dostatek prostoru.

Při nekomplikovaném průběhu těhotenství jsou nastávající maminky v termínu porodu předávány obvodním gynekologem do péče ambulance porodního sálu. Zde poté probíhají poradny po termínu porodu. Součástí bývá natočení kardiotokografického záznamu (záznam ozev plodu a děložní činnosti), kontrola celkového stavu rodičky, případně vaginální vyšetření.

 Na ambulanci porodního sálu probíhají i veškeré příjmy těhotných pacientek od 24. týdne těhotenství –příjmy k porodu, plánované příjmy k císařským řezům i akutní příjmy při těhotenských patologiích. Pokud přicházíte na příjem z jakéhokoli důvodu, zavoňte na zvonek u vstupních dveří na ambulanci. Ve službě tj.  v čase od 15h do 7h je třeba zvonit již u červených dveří hned u výtahu v 5. patře.

Pro těhotné klientky s akutními obtížemi funguje ambulance porodního sálu nepřetržitě.

Dále nabízíme možnost konzultace porodního plánu s porodní asistentkou. Konzultační hodiny jsou vždy v úterý od 12h do 14h, délka konzultace je cca 30min. Tato služba je určena pro těhotné ženy od počátku druhého trimestru dále. Je možné probrat představy o porodu, případně porodní plán. V závislosti na aktuální situaci na porodním sále je možná i prohlídka porodních pokojů. Vítána je přítomnost partnera, případně jiného doprovodu. Může být přizván i lékař porodního sálu. Na konzultaci je třeba se předem objednat přes systém e-ambulance, odkaz je na našich webových stránkách nebo níže pod textem. Vezměte si s sebou těhotenskou průkazku a předem si připravte otázky, které Vás zajímají. Žádanka ani jiné doporučení od Vašeho gynekologa není třeba. Naše porodní asistentky se na Vás těší.


Na konzultaci porodního plánu s porodní asistentkou se můžete objednat  ZDE


amb

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 8.12.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies