Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Chirurgické oddělení > Ordinační hodiny

 

Diabetologická a retinální poradna

 

 
 


Diabetologická a retinální poradna


- PÁTEK   od  9:00  do 12: 00 dle objednání

- ordinují  MUDr. Simkovičová a MUDr. Žáček

 

 

    


      V této ambulanci jsou vedeni především pacienti se sítnicovými komplikacemi cukrovky – tzv. diabetickou retinopatií. Noví pacienti jsou objednáváni očními lékaři.

  Diabetická retinopatie se dělí na neproliferativní a proliferativní, s nebo bez makulopatie /změny v místě nejostřejšího vidění – žluté skvrně/.

  Dále jsou v této ambulanci sledováni také pacienti s cévními sítnicovými onemocněními – venosními oklusemi.

  Důležitým vyšetřením u pacientů s diabetickou retinopatií či venosní oklusí je FAG – fluorescenční angiografie, kterou provádíme na našem pracovišti. U pacientů s makulopatií je zvláště při progresi onemocnění důležité vyšetření OCT – v tomto případě spolupracujeme s Oční klinikou FN Brno Bohunice.

  Stěžejní léčbou pacientů s diabetickou retinopatií a venosních oklusí je v indikovaných případech laserová léčba – fotokoagulace sítnice / u pokročilé neproliferativní a proliferativní retinopatie či u makulopatie/. Laserovou léčbu provádíme na našem pracovišti. V určitých případech je indikována nitrooční aplikace léků /anti VEGF, steroidy/ nebo operace pars plana vitrektomie. Tyto výkony u nás neprovádíme, pacienty odesíláme na v

 
Zodpovídá: MUDr. Radim Žáček
Vytvořeno / změněno: 29.3.2011 / 29.3.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti