Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Kardiologické oddělení > Vyšetřovací metody > Dočasná kardiostimulace
Dočasná kardiostimulace
Je léčebná metoda používaná k léčbě akutních stavů u pacientů s pomalou srdeční frekvencí, kdy srdce není schopno zajistit dodávku živin pro všechny orgány a tkáně . V těchto případech je nutno zajistit dostatečnou srdeční frekvenci pomocí elektrických impulzů vyvolávajících srdeční stahy - a to prostřednictvím stimulační elektrody zavedené do pravé srdeční komory.
Dočasná elektroda je ponechána v srdci a stimulace je zapnuta do doby, než se obnoví vlastní dostatečná srdeční frekvence. Dočasný kardiostimulátor má pacient při sobě, obvykle je připevněn na paži. Vzhledem k citlivosti stimulační elektrody na povytažení s rizikem následné poruchy stimulace je nutné se vyvarovat manipulaci se stimulačním systémem. Změny polohy je proto raději nutno provádět za asistence sestry. Pokud pomalá srdeční akce trvá, je během hospitalizace nebo v době zohledňující případná přidružená onemocnění implantován trvalý kardiostimulátor.
Postup zavedení je stejný jako u trvalého kardiostimulátoru viz. trvalá kardiostimulace
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti
Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.