Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Infekční oddělení > Informace pro pacienty > Informace pro pacienty

 

Domácí a návštěvní řád pro pacienty

 

 
 

Domácí řád infekčního oddělení

 

Vítáme Vás na infekčním oddělení.

 

Na infekčním oddělení musí být dodržován jiný protiepidemický režim, než na ostatních odděleních nemocnice, vyplývající ze zákona proti šíření infekčních nemocí /izolace na pokojích v určených případech, umístění pacientů na pokoje podle diagnózy/.

 

Při přijetí na naše oddělení Vaše šatstvo a prádlo bude uloženo do skříně na Vašem pokoji s možností uzamčení /použití vlastního pyžama je možné po domluvě s lékařem/. Oblečení můžete nechat odnést domů, pokud Vás doprovázejí příbuzní. Rovněž je vhodné jim předat větší peněžní částky a cenné věci nebo, pokud si budete přát, můžete je odevzdat sestře – budou bezpečně uloženy v pokladně Nemocnice Jihlava. S sebou mějte osobní hygienické potřeby, můžete mít vlastní knihy, hry a děti hračky.

 

Budete umístěni na pokoj podle charakteru onemocnění. Dietu Vám určí lékař podle Vašeho zdravotního stavu.

Z pokoje nevycházejte – je to ve Vašem zájmu. Na infekčním odd. se léčí pacienti s různými infekčními chorobami, kterými, pokud budete porušovat svoji izolaci, můžete onemocnět

nebo můžete přenést onemocnění, kterým trpíte Vy, na další pacienty.

Při nutném vyšetření na jiném pracovišti budete doprovázeni zdravotnickým personálem.

Samostatné opouštění oddělení není povoleno!

 

Na chodbě je umístěna lednice pro pacienty, požádejte o uložení potravin podléhající zkáze.  Vhodnost potravin při Vaší dietě konzultujte s ošetřujícím personálem. Na lednici je k dispozici tužka a lepící štítky na označení Vašeho jídla. Provádíme denně kontrolu potravin

v lednici/dobu použitelnosti/ - prošlé jídlo, po domluvě s Vámi, znehodnotíme.

Za jídlo uložené v lednici personál neručí.

 

Můžete používat elektrospotřebiče určené k osobní hygieně a to: elektrický holící strojek, elektrickou kulmu, s vědomím přednosty oddělení - přenosný radiopřijímač, notebook, DVD přehrávač /dbejte na to, abyste při poslechu nerušili ostatní pacienty/. TV přijímač je na každém pokoji.

Ostatní elektrospotřebiče /vysoušeč vlasů, vařiče, rychlovarné konvice, topidla/ si nesmí vzít pacienti do nemocničního zařízení z důvodů bezpečnosti práce a požární ochrany.

V celém objektu je WIFI signál – máte možnost bezplatného připojení.

 

Zdůrazňujeme zákaz kouření na našem oddělení – místnost pro kuřáky nemůžeme zřídit z důvodů protiepidemických opatření. Na každém pokoji je umístěn detektor kouře – uvědomte si, prosím, že při porušení zákazu spustíte alarm a zaktivujete evakuační plán.

 

Noční klid je od 22:00 hod.

 

 

Návštěvní řád infekčního oddělení:

 

Doporučená doba návštěv – denně od 14,30 do 17,00 hod.

 

Při příjmu je pacient informován lékařem o možnosti návštěv.

Děti do 12 let a těhotné ženy mají vstup na pokoj zakázán.

Návštěvníci vstupují do budovy vchodem pro personál /vpravo od čekárny ambulance za rohem/, kde je nutné zazvonit na Infekční odd. 15B, následně pokračujte do 2. patra budovy, kde budete dále informováni zdravotnickým personálem o režimu návštěv pacienta, který určuje primář odd. a jeho zástupce.  

U přesně určených diagnóz, které je nutno izolovat, návštěvníci přístup na pokoj nemají. V tomto případě máte možnost kontaktu pouze přes uzavřené okno z ochozu, pokud chcete odevzdat ovoce, minerálky apod., předáte balíček  nebo tašku na sesternu zdravotnickému personálu. Tam si také můžete vyžádat od lékaře informace o zdravotním stavu příbuzného.

U onemocnění, kde není nutná přísná izolace, mají návštěvy přístup na pokoj, po ohlášení sestře mající službu /pouze v době doporučených návštěvních hodin/. Před i po kontaktu s pacientem je nutná dezinfekce rukou návštěvníků – dezinfekční prostředek máte k dispozici u umyvadla na pokoji.

Z pokoje nevycházejte na chodbu a pacient nesmí opouštět oddělení a pokoj ani v době návštěv!!! Návštěvníci mají zákaz vstupu na chodbu oddělení – v případě potřeby přivolejte zdravotnický personál pomocí signalizace.

Z provozních důvodů Vás žádáme o dodržování doporučených návštěvních hodin.

Na jednotku intenzivní péče jsou návštěvy povolovány individuálně primářem odd., jeho zástupcem nebo lékařem JIP. Vstup je vchodem z boku budovy /vpravo od čekárny ambulance za rohem/ - zvoňte na zvonek JIP. Další dveře v chodbě vlevo – opět zvoňte na odd.JIP. Zdrav.personál Vás bude informovat o podmínkách vstupu na pokoj /najednou maximálně 2 osoby, vstup na box je možný pouze v ochranném oděvu, jehož prodej zprostředkuje zdrav.personál JIP/.

 

Na všechny Vaše případné dotazy Vám ochotně odpoví náš personál.

 

 

 

Prim.MUDr.Josef Škárek                                       kolektiv pracovníků infekčního odd.

primář infekčního oddělení                                                           

 

Drahomíra Vrbová

Vrchní sestra infekčního odd.

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 4.3.2015 / 26.10.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu