Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Pediatrické oddělení > Informace pro pacienty > Domácí řád děti od šesti let

 

Domácí řád děti od šesti let

 

Vážení rodiče, milé děti,

pokyny uvedené v tomto domácím řádu Vám mají napomoci při základní orientaci na našem oddělení. Pobyt v nemocnici není pro nikoho příjemná záležitost. Budeme se snažit o co nejlepší péči, zpříjemnění pobytu, brzké uzdravení a návrat do domácího prostředí.

 

Příjem dítěte na oddělení

Příjem probíhá na ambulanci v přízemí pavilonu G. Je nutné mít s sebou průkaz zdravotní pojišťovny, u osob starších 15 let občanský průkaz a doporučení odesílajícího lékaře.

Během prvního vyšetření na ambulanci a následného sepsání dokumentace mohou rodiče s dítětem zůstat, být mu oporou. Poté Vás přijímací sestra uvede na pokoj, kde budete seznámeni s provozem oddělení. Šaty, obuv a oblečení si uložíte do skříně na pokoji, cenné předměty a větší obnos peněz s sebou raději neberte. Náušnice, které dítěti nejdou

rozepnout mu ponecháme proti podpisu. Pokud dítě užívá nějaké léky nebo nosí brýle, co nejdříve je předejte sestrám na oddělení. Vlastní pyžamo si dítě může nechat, pokud  ho nemáte s sebou, dostane dítě ústavní, domácí obuv a  hygienické potřeby  mu doneste, kapesníky používáme z hygienických důvodů pouze  papírové.

Oblíbená hračka dítěti pobyt v nemocnici jistě zpříjemní.

.

Doprovod rodičů

Na oddělení přijímáme jako doprovod rodiče, prarodiče, nejbližší příbuzné. Vzhledem k počtu lůžek přijímáme rodiče k dětem mladším 6 ti let a nebo k  těm, které pobyt v nemocnici hůře snáší. Doprovod dětí nad 6 let platí 200,- Kč denně.

Zaměstnaným lékař vystaví pracovní neschopnost, kterou při propuštění ukončí. Je nutné, aby jste si s sebou přinesli: domácí oděv a obuv,  pyžamo, ručník, hygienické  potřeby, léky - pokud nějaké užíváte.

    

Bufet a  novinový stánek jsou v přízemí pavilonu ve spojovací chodbě.

    

Půjdete- li  mimo oddělení, informujte vždy sestru. Dítě nemůže zůstat na pokoji samo bez dozoru. K nákupu využívejte návštěvní dobu, kdy u dítěte může počkat jiný rodinný příslušník.

Ve všech prostorách je zákaz kouření.

 

 Denní rozvrh

     6.30    buzení pacientů, měření tělesné teploty, ranní hygiena

     7.15    snídaně

     7.45    malá vizita

     8.00    podávání léků

    10.15   velká vizita (pondělí, středa, pátek)

    11.15   oběd

    12.00   podávání léků, měření tělesné teploty

 

 Během dopoledne probíhají různá lékařem určená vyšetření a ošetření dítěte.

 

     14.00   podávání léků

     17.15   večeře

     19.00   měření tělesné teploty

     20.00   podávání léků, ukládání dětí ke spánku

     21.00 - 6.00  noční klid

 

 Dopoledne se dětem věnuje učitelka MŠ a vychovatelka ZŠ. Dětem jsou zadávány úkoly přiměřené jejich věku a zdravotnímu stavu. K dalšímu vybavení pro malé pacienty slouží herna. Zde je dětem nabídnuta řada činností výtvarných a pracovních. Také mohou sledovat TV, video, číst knihy a hrát nejrůznější stolní hry. Dětem, které nemohou do herny chodit, jsou hry a hračky zapůjčovány přímo na pokoj

      

Strava

Dietu určuje lékař podle charakteru onemocnění a stavu dítěte.  Chcete-li dítěti dát ovoce, tekutiny či jiné potraviny v zájmu dítěte se poraďte   s lékařem nebo sestrou.  Můžete požádat sestru o uložení potravin do lednice a samozřejmě také kdykoliv o jejich vydání. Potraviny jsou označeny jmenovkou dítěte.

 

Návštěvy

Jsou denně . V průběhu návštěvy se vystřídejte tak, aby u jednoho dítěte byli maximálně dva návštěvníci.

Vycházku v areálu nemocnice povoluje primář nebo ošetřující lékař.

Odchod z oddělení hlaste sestře.

 

Informace

Podrobné informace o zdravotním stavu dítěte podává ošetřující lékař osobně v pracovní době. V ÚPS lékař konající službu podá pouze základní informace.

 

Propuštění

Při velké vizitě rozhodne primář oddělení, zda bude Vaše dítě propuštěno. Informace o dalším léčebném postupu a propouštěcí zprávu dostanete od ošetřujícího lékaře.

 

Připomínky

Připomínky či nespokojenost můžete kdykoli přednést primáři oddělení. Většinou jsou vyvolány určitým nedorozuměním nebo chybným pochopením situace. Věřte,že mnohé se dá vyřešit společným jednáním.

 

Našim přáním je vzájemná spolupráce a Vaše spokojenost po celou dobu pobytu na dětském oddělení .

 

  MUDr. Martin Zimen                                                                                                                        Mgr. Simona Hájková

 primář dětského oddělení                                                                                                         vrchní sestra dětského oddělení      

 

Dne: 27. 5. 2014

Aktualizace: dle potřeby

   

 

Kontext

Umístění: Menu > Mapa stránek > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Pediatrické oddělení > Informace pro pacienty > Domácí řád děti od šesti let

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies