Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Neurologické oddělení > Spektrum péče > EMG, EP

 

EMG, EP

 

 
 

EMG - elektromyografie

naše neurologické oddělení disponuje novým přístrojem pro EMG diagnostiku. Pomocí EMG se vyšetřuje kompletní spektrum emgnervosvalových chorob, ale i onemocnění periferních nervů. Měří se rychlost vedení vzruchu ve stimulovaném nervu a velikost elektrické odpovědi na stimulaci ve svalu nebo v jiném místě nervu. Nejčastější vyšetřovanou diagnózou je SKT - syndrom karpálního tunelu (utlakový syndrom, který způsobuje postižení či poškození středního nervu - nervus medianus v karpálním tunelu - zápěstí).

Před vyšetřením není nutná žádná speciální příprava. Můžete normálně jíst, pít a užívat běžné léky. Vyšetření se není nutné obávat. Pokud lékař k vyšetření použije snímací kožní elektrody, tak je metoda absolutně nebolestivá. Jehlová elektroda se zavádí do příslušného svalu a zavedení jehlové elektrody do svalu vpichem skoro vůbec nebolí, protože elektrody jsou velmi tenké - tenčí než běžné injekční jehly.

Vyšetření objednává neurolog a je k němu třeba mít doporučení s vyplněnou žádankou.

V roce 2014 získalo naše pracoviště nově i statut regionálního centra spasticity, které poskytuje specializovanou péči pacientům se spasticitou po CMP i v důsledku dalších neurologických onemocnění, včetně možnosti aplikace botulotoxinu a návazné specializované rehabilitace.

Vyšetření provadí MUDr. Jana Zemanová a MUDr. Stanislav Kopecký. Výsledek obdržíte hned po vyšetření. 

 

- neurologické odd. B - tel. č. 567 157 483

ordinační doba: 09.00 - 15.30 hod Po - Pá

lékař: Dr. Zemanová (Po, Út, Pá), Dr. Kopecký (St, Čt)

 

Evokované potenciály

jsou vyšetření sledující aktuální elektrickou aktivitu Vašeho mozku. Vyšetření se používá při podezření na postižení zrakové, sluchové či míšních drah. Typicky se využívá k diagnostice demyelinizačních onemocnění (např. roztroušené sklerózy), mozkových příhod a poškození nervů. Vyšetření navrhuje neurolog či oftalmolog. Při vyšetření jsou Vám na hlavu připevněny snímací elektrody. Připevnění není bolestivé. Po ověření správného kontaktu všech elektrod dostanete za úkol sledovat obrazovku. Lékař přitom na monitoru počítače sleduje, jak na zrakové podněty reaguje Váš mozek. Vyšetření sluchových evokovaných potenciálů (BAEP) probíhá podobně. Místo obrazovky však budete vnímat zvukové signály ze sluchátek. Při somatosenzorickém vyšetření Vám lékař nebo sestra připevní na zápěstí a na kotníky elektrody. Přístroj do nich bude pouštět slabé elektrické impulsy. vepDélka vyšetření je přibližně 30-60 minut. Popis je k dispozici s odstupem, provádí MUDr. Vladislav Cunder.

 

 

- neurologické odd. B - tel. č. 567 157 483

ordinační doba: 13.00 - 15.30 Pá

sestra: Kothbauerová, lékař: Dr. Cunder

 
Zodpovídá: MUDr. Radek Ampapa
Vytvořeno / změněno: 25.2.2011 / 25.2.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies