Nemji-logo-inverted

Na porodnici otevřeli rodinný pooperační pokoj

Maminky po císařském řezu mohou využít v jihlavské nemocnici nově zrekonstruovaný rodinný pooperační pokoj. Zázemí tam s miminkem najde i tatínek a celá rodina tak může být už od prvních okamžiků po císařském řezu spolu.

„Maminka je prvních několik hodin po operaci hlídána porodními asistentkami na pooperačním pokoji a pokud je vše v pořádku, zhruba po osmi hodinách je přeložena na standardní pokoj,“ popisuje primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová běžný průběh hospitalizace na oddělení šestinedělí, pokud maminka přivede na svět dítě císařským řezem. A právě pokoj určený maminkám po císařském řezu prošel rekonstrukcí. Nabízí zázemí i pro tatínka v podobě pohodlných polohovacích křesel. Příjemnou atmosféru navozuje tapeta s motivem květin.

„Tatínek nebo doprovod čerstvé maminky může být po celou dobu přítomen a pokud to nedovoluje stav maminky, může provádět bonding pohodlně a bezpečně hned vedle jejího lůžka,“ doplňuje vedoucí lékařka oddělení šestinedělí a rizikové gravidity Monika Stretavská. S péčí o miminko mamince rády pomohou novorozenecké zdravotní sestry nebo laktační poradkyně. V nově zrekonstruovaném pokoji najdou zázemí až dvě maminky.

Jihlavská porodnice patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější porodnice na Vysočině, kam jezdí maminky i ze vzdálených měst. Loni se zde narodilo nejvíce dětí ze všech porodnic v Kraji Vysočina. Letos zde rodilo už 535 maminek.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice