Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) > Informace pro příbuzné hospitalizovaných pacientů

 

Informace pro příbuzné hospitalizovaných pacientů

 

Personál lůžkového oddělení ARO si je vědom psychické zátěže, kterou nesou rodinní příslušníci nemocných, jejichž zdravotní stav se, obvykle náhle a nečekaně, zhoršil natolik, že si vyžádal hospitalizaci na pracovišti intenzivní medicíny.

Ve Vaší nelehké situaci se Vám budeme snažit vyjít maximálně vstříc zejména umožněním návštěvy u lůžka nemocného a průběžným podáváním informací o zdravotním stavu a terapeutickém plánu (dle platné legislativy).

Níže najdete informace, které Vám mohou být při prvotním kontaktu s naším oddělením užitečné.

 

Byl-li Váš příbuzný převezen na naše oddělení posádkou Zdravotnické záchranné služby, prosíme Vás, abyste s první žádostí o informace vyčkali nejméně dvě hodiny od zásahu ZZS. Po přijetí pacienta na naše oddělení probíhá diagnosticko-terapeutický proces, při kterém je simultánně prováděna diagnostika (pátráme po příčinách náhlého zhoršení zdraví), resuscitační zajištění (zajištění dýchacích cest, cévních vstupů a jiných invazí nutných pro sledování zdravotního stavu a/nebo umožnění léčby) a terapie vyvolávajících příčin. Lékaři a sestry jsou v této době plně zaměstnáni péčí o Vašeho blízkého a tato doba je pro další příznivý vývoj zdravotního stavu zcela zásadní.

Informace o zdravotním stavu hospitalizovaných pacientů podáváme dle platné legislativy pouze rodinným příslušníkům, a to osobně při návštěvě na lůžkovém oddělení. Pro možnost telefonického podávání informací Vám bude po první návštěvě přidělen PIN (heslo), který bude sloužit k identifikaci Vaší osoby při hovoru s lékařem a zamezí tak podání informací osobám neoprávněným.

Nejvhodnější dobou pro žádost o telefonické předání informací u pacientů hospitalizovaných druhý a kterýkoliv další den je cca 10:00. V této době jsou provedeny komplexní ranní vizity, je k dispozici ucelený soubor laboratorních výsledků a zobrazovacích metod a lékař má tak nejčerstvější poznatky, od kterých se bude odvíjet plán další péče.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Vašeho příbuzného je cca 14:30, kdy jsou dokončeny pravidelné ošetřovatelské činnosti, zejména hygiena, péče o invazivní vstupy a jiné nezbytné procedury. Na základě vyhlášky č. 306/2012 Sb. musí návštěvy na pracovišti akutní lůžkové intenzivní péče použít ochranný oděv. Ten zakoupíte v automatu u vchodu na urgentní příjem, nebo u vstupu na kardiologickou a traumatologicko-ortopedickou JIP, nebo v naší lékárně . Použitím ochranného oděvu chráníte nejen sebe, ale zejména Vaše blízké.

Návštěvu na našem oddělení Vám po domluvě se sestrou a lékařem umožníme i v jinou dobu s ohledem na Vaše možnosti. Prosíme Vás však o shovívavost a trpělivost v situacích, kdy se personál věnuje jiným pacientům s ohrožením životních funkcí a kdy budete požádáni, abyste s návštěvou ještě chvíli vyčkali v prostorách nemocnice (obvykle se nejedná o více než desítky minut).

Množství přístrojového vybavení na omezeném prostoru boxů u lůžka nemocného obvykle neumožňuje přítomnost více než dvou osob najednou. Při návštěvách čítajících více osob Vás poprosíme, abyste se u nemocného vystřídali.

Mějte, prosím, na paměti, že z důvodu zdravotního stavu a nutných diagnosticko-terapeutických intervencí mohou být životní projevy a vzhled Vašeho blízkého při hospitalizaci na ARO podstatně změněny (nejnápadnější jsou zejména poruchy vědomí a reaktivity na Vás a zevní prostředí obecně, ať už jsou tyto přítomny kvůli onemocnění samému či kvůli nezbytně nutné analgosedaci – laicky mnohdy nepřesně označované jako „umělý spánek“ - a dále přítomnost mnoha cévních a jiných vstupů, tedy různých hadiček a trubiček, vedoucích do těla nemocného). Z tohoto důvodu nedoporučujeme návštěvu přímo u lůžka dětem.

 

 

Kontext

Umístění: Menu > Mapa stránek > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) > Informace pro příbuzné hospitalizovaných pacientů

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies