Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Gynekologicko-porodnické oddělení

 

Jihlavská nemocnice nabízí potratovou pilulku

web
Gynekologie jihlavské nemocnice nabízí ženám, které chtějí přerušit uměle těhotenství, možnost potratové pilulky. Zájem o tuto metodu projevily už první z nich. V jihlavské nemocnici jsou nově pilulky k dispozici. Farmakologická metoda ukončení těhotenství vyjde na 3 500 korun.
 

 
 

Potratová pilulka umožňuje ženám ukončit nechtěné těhotenství bez chirurgického zákroku. Podstatou pilulky je účinná látka, která blokuje účinek přirozeného hormonu progesteronu. Podá-li se v prvních týdnech těhotenství účinná látka v dostatečné dávce, přestane se plod vyvíjet a dojde k potratu. „Pilulka je vhodná pro většinu zdravých žen, musí se podat do konce 7. týdne těhotenství,“ upřesňuje primář gynekologického oddělení jihlavské nemocnice Aleš Roztočil.

Pilulka se podá v nemocnici pod kontrolou lékaře. Žena pobude na ambulanci nejméně hodinu, a pokud se neobjeví komplikace, může odejít. Vrací se za 36 až 48 hodin, kdy se podá druhá dávka. Třetí návštěva je za dva až tři týdny, kdy lékař zkontroluje, jestli proběhlo ukončení těhotenství.

V případě farmakologické metody může dojít k selhání a to v 1,3 - 7,5 % případů. Pacientce bude v těchto případech nabídnuto umělé přerušení těhotenství chirurgickou cestou.

Ročně projeví v jihlavské nemocnici zájem o umělé přerušení těhotenství zhruba 150 žen.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 1.7.2014 / 1.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti