Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Metoda Ludmily Mojžíšové pomohla na svět desítkám dětí

těhu
Stále častěji vyhledávají rehabilitační oddělení jihlavské nemocnice ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Využívají metodu Ludmily Mojžíšové, která má 33% úspěšnost. Každé třetí ženě se tak po několika měsících cvičení podaří otěhotnět.
 

 
 

Metoda vyžaduje aktivitu pacientky. První hodinu fyzioterapeutky učí ženy cviky na uvolnění. Dostanou letáček a podle toho si cvičí doma uvolňující cviky dvakrát denně. Do nemocnice potom přijdou na dvě sezení, které jsou dva dny po sobě. Předehřejí si spodní část páteře a fyzioterapeutky s nimi potom cvičí a mobilizují je: „Uvolňuji kostrč per rectum, potom SI kloub, málo pohyblivý kloub mezi kostí křížovou a pánví tím, že jim cvičím s nohama a také uvolním oblast bederní páteře. Druhý den si u nás nahřejí krční páteř a tím, že jim cvičím s rukama, srovnám hrudník, žebra, hrudní a krční páteř a pokud mají svaly dna pánevního bez spazmů, bez zvýšeného svalového napětí, přidám cviky posilovací.  Za dva dny jsou ode mě ženy srovnané, pokračují doma ve cvičení a přichází za mnou opět až po další menstruaci. Takto to probíhá každý měsíc po dobu půl roku nebo do otěhotnění,“ popisuje fyzioterapeutka Daniela Jakubcová.

V Česku má problémy s otěhotněním zhruba každý desátý pár: „Při nechráněném styku třikrát týdně otěhotní do roku a zhruba 80% žen, do dvou let asi 90%,“ udává čísla primář gynekologicko-porodnického oddělení jihlavské nemocnice Aleš Roztočil.

Výsledky hovoří jasně, metoda má 33% úspěšnost, takže každá třetí žena díky cvičení otěhotní. Metoda Ludmily Mojžíšové je hrazena pojišťovnou a předepsat ji může rehabilitační lékař, neurolog a gynekolog.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2013 / 12.6.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies