Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Na Dni zdraví jsme poradili desítkám lidí

web
Preventivní opatření mají smysl. Opět to potvrdil Den zdraví, který se konal tento týden v jihlavské nemocnici. Rekordní zájem projevili kuřáci, kteří by rádi skoncovali se svým zlozvykem.
 

 
 

Hladina glykémie byla vyšetřena u více než 200 lidí. Z toho jedna pacientka byla odeslána k obvodnímu lékaři pro vysokou hladinu krevního cukru a dalším deseti lidem byl diagnostikován prediabetes s doporučením navštívit praktického lékaře. „Prediabetes je stav, kdy hladina krevního cukru je vyšší než normálně, ale ještě není dostatečně vysoká, aby se dalo mluvit o cukrovce 2. typu,“ vysvětluje náměstkyně ošetřovatelské péče Jarmila Cmuntová.

 

Lidé, kteří měli vyšší hladinu krevního cukru nebo cholesterolu, využili na místě pomoci nutričních terapeutek a poradili se o správném stravování. Vyšetření na mamografu využilo sedm pacientek, sono prsů čtyři. Všechny byly bez patologického nálezu.

 

V ordinaci kožního lékaře bylo vyšetřeno 54 lidí. V osmi případech byla odebrána znaménka k histologickému vyšetření a ve třech případech bylo již vysloveno podezření na nádorové onemocnění. U zdravotníků z infekčního oddělení projevilo vážný zájem o očkování proti klíšťové encefalitidě 45 zájemců.

 

Rodiče, kteří sebou měli děti, využili možnost, aby epidemiologická sestra naučila jejich ratolesti správné hygieně rukou. Děti to zvládaly na jedničku a ještě dostaly malou odměnu.

Nebývale větší zájem projevili na letošním Dnu zdraví kuřáci, kteří chtěli poradit s tím, jak přestat kouřit. Účastníci Dne zdraví také ocenili nabídku a pomoc při správném výběru kompenzačních pomůcek, kde byly pracovnice Centra pro zdravotně postižené Kraje Vysočina.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

obrobrobr 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2019 / 10.4.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu