Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Na Štědrý den budou pacienti mít k večeři rybu

web
Sváteční vánoční nálada bude panovat i v jihlavské nemocnici. Na lůžku zůstane zhruba o polovinu méně pacientů, oproti běžnému roku. Na Štědrý večer nepřijdou o rybu. Podávat se bude kapr, nebo filé.
 

 
 

Vánoční nálada panovala především na dětském oddělení už v průběhu prosince. Malé pacienty navštívil Mikuláš, mladí fotbalisté FC Vysočina, hokejisté HC Dukla, nebo piráti z Robinsona. I na Štědrý den bude na oddělení sváteční nálada: „Děti dostanou stejně jako každý rok od nás dárek. Našim malým pacientům se nadělovalo už celý prosinec právě díky návštěvám,“ říká vrchní sestra Simona Hájková. Návštěvy si našly čas i na pacienty na geriatrii. Zazpívat koledy přišli studenti Gymnázia Otokara Březiny a SOŠ v Telči. Kromě toho rozdali studenti pacientům i ručně dělané dárečky.

Počet pacientů, kteří v nemocnici zůstávají, je zhruba poloviční oproti běžnému provozu. O svátcích neprobíhají plánované operace. Kolik přesně zůstane na lůžku lidí, nelze přesně odhadnout. Jasné ale už je, co dostanou k jídlu. Na oběd se bude podávat krupičná kaše a na večeři kapr nebo filé. I o svátcích tak jdou v nemocnici do práce kromě zdravotníků i kuchaři, v pohotovosti jsou například i ti, kteří odklízejí sníh.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

weob

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 21.12.2017 / 21.12.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu