Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Nastávající maminky dostaly opravený pokoj

web
Nové postele, podlaha, skříně, kompletně opravená koupelna, nebo příjemná tapeta na stěně. Tak vypadá nový pokoj na oddělení šestinedělí, který hostí maminky před porodem. Pokoj se opravil díky dárcům. Z původní myšlenky zvelebit jedno zázemí nakonec vznikly zrenovované pokoje dva.
 

 
 

Peníze na Vánoční pokoj pro maminky se podařilo vybrat před dvěma lety. Práce ale na několik měsíc přerušil covid. Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si vybere veřejnost věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku, kterou si vybrali, na daný email a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou. Peníze na vybavení se vybírají do Štědrého dne. Před dvěma lety to bylo 171 300 korun. A právě tato suma padla na zvelebení pokoje.

„Se stavebními úpravami pomohli i zaměstnanci nemocnice, takže jsme ušetřené peníze mohli dát ještě na opravu dalšího pokoje. Každý pokoj byl třílůžkový a měly společnou koupelnu. Právě oprava sociálního zařízení a rozdělení na dvě samostatné koupelny s toaletou a sprchou beru jako největší změnu a komfort pro pacientky“, popisuje lékařka a autorka pokoje Monika Stretavská.

V pokojích jsou tedy kompletně opravené koupelny, nové podlahy, nábytek, postele i zástěny mezi nimi, aby každá pacientka měla určité soukromí. Zdi zdobí tapety: „Jsme rádi, že se podařilo maminkám nabídnout důstojné a krásné zázemí. Chceme, aby se u nás ženy cítily jako doma a tento pokoj jim to doufám dokáže splnit. Pobyt na těchto pokojích je pro ženy zdarma,“ dodává primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

obrobrobr

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 8.2.2022 / 8.2.2022

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies