Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Kvalita poskytované péče > Nemocnice podporující zdraví

 

Nemocnice podporující zdraví

 

 
 

Zapojení do sítě nemocnic podporujících zdraví

 

HPH

Nemocnice Jihlava, p. o. se zapojila do Mezinárodní sítě nemocnic a organizací poskytujících zdravotní služby podporující zdraví (NPZ). Tato síť je iniciovaná Světovou zdravotnickou organizací (SZO/WHO), řídí se mezinárodně uznanými principy, zásadami, doporučeními, standardy a na zdraví orientovanými ukazateli pro nemocnice a organizace poskytující zdravotní služby. Členy sítě jsou kromě silného Evropského zastoupení také mnohé nemocnice z jiných světadílů, celkem je zapojeno 33 NPZ.

 

NPZ jsou primárně zaměřeny na pacienty a jejich příbuzné se zvláštním důrazem na ohrožené skupiny, zdravotnický personál, obecnou populaci a v neposlední řadě na okolní prostředí.

 

Lidé často považují podporu zdraví za hlavní úkol medicíny jako takové, ale při bližším pohledu je však toto pojetí často vzdáleno skutečnosti.

Historický vývoj nemocnic vychází z jejich schopnosti léčit onemocnění a podporovat zdraví pacientů, resp. Vyléčit onemocnění, a pokud léčba není možná, ulevit od bolesti a poskytnout útěchu. Tento přístup však v posledních desetiletích přestává být dostačující, protože je třeba efektivně reagovat na vzrůstající výskyt chronických poruch a onemocnění v souvislosti se stárnutím populace.

 

Abychom mohli plně využít potenciál přístupu podporujícího zdraví a dosáhli skutečného zdravotního přínosu pro naše pacienty/klienty/zaměstnance, zapojíme se do projektů WHO, které budeme implementovat do systému řízení kvality v naší nemocnici s co nejefektivnějším přínosem pro podporu zdraví a zvýšení kvality života našich pacientů- klientů i zaměstnanců.


Další informace o programu NPZ naleznete zde


Národní strategie ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí více informací zde 

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 30.1.2012 / 30.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu