Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Novinky

 

 
 

 

Aromaterapie při porodu

Jednou z možností, která nabízí úlevu a pomoc při porodu je aromaterapie. I když má aromaterapie silné účinky neznamená to, že ženu zbaví od bolestí. Ale její příjemná vůně dokáže změnit vnímání bolesti, žena se uvolní a porod nemusí být tak v křeči. Na porodním sále ji využíváme ve formě masáží podbřišku, zad, křížové oblasti, mezi lopatkami, ramen nebo ve formě teplé koupele ve vaně. Masáž mohou provádět i partneři ženy nebo jiný doprovod.  Esenciální oleje používáme od firmy Nobilis Tilia

 Na podporu duševní pohody a tělesného zdraví u porodu také využíváme květové esence Zrození. Mohou se používat na pleť i do ovzduší. Výborná je kombinace vnitřního užití květové esence Svítání a zevní aplikaci hydrolátů.

 

Vaginální napářka v těhotenství a při porodu

Bylinná napářka může zpříjemnit poslední fázi těhotenství a ovlivnit průběh porodu díky  uvolnění, teplu a účinkům bylin.

Vhodně zvolené bylinky mohou pomoci likvidovat nežádoucí bakterie a kvasinky, na které mnoho žen v těhotenství trpí. Pomáhají tak udržet poševní mikroflóru ve vyváženém stavu, a zároveň mají pozitivní účinek na porodní cesty a plynulý průběh porodu.

Samotná teplá pára z napářky má vliv na změkčení tkání hráze, která se díky tomuto stává poddajnější a elastičtější. Dochází k prohřátí pohlavních orgánů, uvolňuje se svalstvo dna pánevního, zlepšuje peristaltika střev, pomáhá i po psychické stránce.

Napářku je vhodné používat od ukončeného 38tt. Její použití je vhodné konzultovat s porodní asistentkou, která poskytne i praktické informace jak napářku používat v pohodlí domova.

Bylinné směsi od f. Steamy je možno zakoupit na porodním sále.

 

Rebozo

Rebozo je název pro tradiční šátek pocházející z Mexika, kde jej ženy používají již po staletí. Šířka tohoto šátku je 65 cm, délky jsou různé, zpravidla jde o šátek dlouhý 1,8 m až 2,7 m. 

Ženy mohou tyto rebozo techniky využívat v těhotenství na uvolnění napětí v těle, ulevují si od bolesti zad, nohou, od bolestí v bederní oblasti a v oblasti pod bříškem. Rebozo slouží i jako podpora těhotenského bříška, čímž se odstraňuje bolest zad, když už je bříško větší. K zavinování bříška v těhotenství doporučujeme používat spíše zavinovací šátek, který je široký cca 35 cm dlouhý asi 4 m.

Relaxační techniky s Rebozem navozují pocit pohody, radosti, štěstí a harmonie v celém těle. Pomocí Reboza je dokonce možné se v těhotenství pokusit upravit polohu děťátka v bříšku při zadním postavení dítěte, při poloze koncem pánevním, Rebozo je možné využít i během porodu, kdy miminko není v úplně optimální poloze nebo při nepostupujícím porodu. Je ale nutné, aby cviky s Rebozem prováděl někdo, kdo umí s Rebozem pracovat. 

 

Individuální péče porodní asistentky

 „Proč bych měla mít svou porodní asistentku?“

 Těhotenství, porod i šestinedělí jsou jedny z nejzásadnějších okamžiků v životě ženy a velmi záleží, jak toto období žena prožije. Přítomnost porodní asistentky, kterou znáte, důvěřuje a zároveň i ona zná Vás, Vaše přání, představy, může velmi pozitivně ovlivnit průběh porodu, kdy se žena může soustředit pouze na sebe. Ženské tělo je zázračný nástroj a dokáže se vyrovnat i s velmi náročnými chvílemi, které porod přináší. K tomu nám dopomáhají hormony. Aby se mohly hormony dobře vyplavovat, je potřeba, aby žena měla pocit klidu a bezpečí.

Porodní asistentka je asistentkou ženy. Poskytuje rady, naslouchá, podporuje, ale také zná fyziologii těhotenství a porodu a ví, jak ženu podpořit a dodat důvěru.


Konzultace s porodní asistentkou

Porodní asistentka a gynekolog tvoří ideální pár v péči o ženu.

Lékař během těhotenství provádí nutná vyšetření a měření, aby zjistil, zda těhotenství probíhá fyziologicky a vše je tak jak má. Žena ale většinou při těhotenské poradně nemá dostatečný prostor na své otázky, probrání svých pocitů, obav, porodního plánu. Proto máte nyní možnost toto probrat s porodní asistentkou. Součástí může být i prohlídka porodních sálů.

Proto Vám nabízíme konzultace s porodní asistentkou. Konzultace probíhají v dopoledních hodinách a jsou zdarma. Na konzultace je nutné se předem objednat na telefonu 567157686.

 

Model miminka a pánve

Tento model slouží pro lepší představu nastávajících rodičů o uložení miminka a jeho následné rotaci a průchodu pánví během porodu. A proč je tak důležité, aby bylo miminko před porodem ve správném postavení, proč je důležité měnit polohy během porodu a jak mají různé polohy vliv na usnadnění porodu.

Tento model využíváme v předporodních kurzech.

obrobr

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 8.12.2021

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Porodnice > O nás
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies