Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Novorozenci jsou díky novému přístroji v teple

WEb
Miminka v jihlavské porodnici mají větší komfort. O pohodlí se jim stará nové vyhřívané lůžko. Pomůže v situacích, kdy novorozenec potřebuje pouze po porodu zahřát a není nutná péče v inkubátoru. Vybavení stálo několik desítek tisíc korun.
 

 
 

Denně přijdou v jihlavské nemocnici na svět až čtyři děti. A některá z nich potřebují po příchodu na svět prohřát: „Vyhřívané lůžko je zdravotnický  prostředek k zajištění termoneutrálního prostředí pro novorozence, což umožňuje vyhřívaná podložka,“ vysvětluje primář dětského oddělení Martin Zimen. „Zajišťuje standardní péči o novorozence včetně základního ošetření na porodním sále,“ upřesňuje vrchní sestra Simona Hájková „Nové vyhřívané lůžko je velmi spolehlivé a snadno ovladatelné. Ulehčuje práci sestřičkám i lékařům při péči o novorozence,“ dodává.

Podložka, kterou lze vyhřát až na 38 stupňů, vyšla na 48 763 korun. Pořídit se mohla díky daru firmy ONEbit. Do hlasování o to, které nemocnici peníze přidělí, se přihlásily stovky lidí.

V jihlavské nemocnici se loni narodilo 1176 dětí. Zatím počty napovídají, že číslo bude překonáno. K dnešnímu dni zde přišlo na svět 822 dětí.

 

 Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice


oOb

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 30.8.2017 / 30.8.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu