Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Ocenění Alice Garrigue Masarykové putuje i do Jihlavy

web
Při příležitosti Mezinárodního dne sester byla poprvé udělena Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové za přínos českému ošetřovatelství. Pomyslná druhá příčka náleží Jarmile Cmuntové z Nemocnice Jihlava.
 

 
 
Cena nese jméno Alice Garrigue Masarykové, první dcery československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, která kromě mnoha jiných aktivit podporovala vzdělávání v ošetřovatelství. Právě na její popud přijely do Prahy roku 1920 tři zkušené americké sestry s cílem vybudovat zde první ošetřovatelskou školu. Alice Masaryková následně pomáhala zvyšovat prestiž školy i ošetřovatelek samotných. Cenu tvoří pamětní list a finanční ocenění v hodnotě 100 tisíc korun.

Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové byla předána v klášteře Emauzy na společenském odpoledni, jehož součástí bylo hudební vystoupení úspěšného swingového zpěváka Jana Smigmatora.

U Mgr. Jarmily Cmuntové je významná její dlouhodobá osobní angažovanost, proaktivní přístup v oblasti ošetřovatelství, při zavádění nových poznatků a metod do ošetřovatelské praxe. Své lidské a odborné znalosti, a zároveň organizační schopnosti uplatnila především při budování moderního anesteziologicko-resuscitačního oddělení, kde nastavila vysoce specializovanou péči o kriticky nemocné pacienty, na oddělení ARO pracovala 19 let a od roku 2000 jej vedla jako vrchní sestra. Dále pak od roku 2008, kdy byla jmenována do pozice náměstkyně ošetřovatelské péče, patřila vždy k inovátorkám při tvorbě ošetřovatelské dokumentace, přístupu ke vzdělávání nelékařského personálu, zavádění akreditačních standardů i mnoha preventivních programů a projektů. V neposlední řadě je nutné zdůraznit extrémní osobní nasazení v mimořádné situaci při propuknutí pandemie Covid 19. I po odchodu z pozice náměstkyně pokračuje ve své činnosti jako vedoucí očkovacího centra, kde se ukazují její osobní i organizační zkušenosti při tak náročné logistické činnosti, jakým je vedení velkokapacitního očkovacího centra v covidové době.


obr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2022 / 13.5.2022

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies