Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Urologické oddělení > Čistá intermitentní katetrizace > Od pacientů

 

Od pacientů

 

Je nás mnoho, často o sobě ani nevíme, a přitom se potkáváme na ulici, v restauracích, na úřadech, ale i při sportu či atraktivních dovolených na prosluněných plážích. Ano nás, kteří vyprazdňujeme močový měchýř pomocí katetru. Neznáme se snad i proto, že jde o věc velmi diskrétní, o které nikdo nemusí vědět. Snadno cévku my ženy přidáme do kosmetické  brašny, elegantní kabelky, my muži do pracovní aktovky, batohu či sportovní tašky. A na toaletě jsme přeci odjakživa sami!

Přesto nás napadá jestli to všechno není zbytečné !?

Určitě není, vrátili jsme se do rodinného, pracovního i společenského života bez hendikepu.

V soukromí si užíváme krásné chvíle, v práci se plně soustředíme na své úkoly. Bez obav si domlouváme různé aktivity na mnoho týdnů dopředu. Ano, můžeme, již nám  nepřekazí žádná močová infekce  naše plány. Aktivně totiž katetrizací chráníme své zdraví, své ledviny, které mohou při správné funkci měchýře nerušeně pracovat. Močový měchýř je jejich strážcem, a s cévkou, případně  s potřebnými léky, teď dobře chrání naše ledviny, naše zdraví. Kdo by chtěl sedět často v přeplněných čekárnách ordinací před výměnami trvale zavedeného katetru. Nikdo nechce  dyskomfort s tím spojený,  obavu z krvácení, z tvorby močových kamenů. Nikdo nechce  opakovaně užívat antibiotika. Navíc opakované infekce velmi zatěžují náš organismus, který často potřebuje sílu jinde.

Bez námi  užívaného katetru je složité se vyhnout nechtěnému úniku moče! Kdo by si nepřál se trvale zbavit těchto hygienických potíží i společenských trapasů? Už si ani nepamatujeme, kdy se to stalo naposledy, vždyť s novým vyprazdňováním měchýře se krásně zapomíná na tyto nepříjemné příhody! Bez obav můžeme všude, včetně bazénů či lázní.

Nelze tedy ani trochu pochybovat o správném rozhodnutí. Katetr v našich rukách je správná volba.


Pacienti

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies