Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Oční oddělení > Informace pro pacienty > Operace očních víček

 

Operace očních víček

 

Blefaroplastika (operace očních víček):

Co je blefaroplastika?

Operační výkon, při kterém odstraňujeme kožní nadbytky v oblasti horních či dolních očních víček způsobené povolováním a stárnutím kůže. Vzhledem k tomu, že se jedná o kosmetický výkon, není proto blefaroplastika hrazena ze zdravotního pojištění (viz. ceník)

Jak se na tento výkon mohu objednat?

Před každou blefaroplastikou je nezbytná konzultace a vyšetření lékařem našeho očního oddělení. Na toto vyšetření je možno se dostavit kdykoliv v ordinačních hodinách všeobecné oční ambulance.

Jak samotný výkon probíhá?

Blefaroplastika se provádí v lokální anestezii, pacient je po celou dobu výkonu při vědomí a může komunikovat s operatérem. Nejprve se stanoví rozsah kožního nadbytku a provede se nákres na kůži. Po odstranění kožního nadbytku dojde k podélnému rozdělení kruhového očního svalu, rozrušení vazivového pouzdra tukových váčků a odstranění nadbytečné tukové tkáně. Poté se k sobě okraje kůže sešijí a jsou překryty sterilním obvazem.

Co dělat po operaci?

Po operaci je třeba přikládat na víčka studené obklady, aby se zamezilo případným otokům a krevním podlitinám. Následující den přijde pacient na kontrolu do naší ambulance, kdy je odstraněno sterilní krytí. Stehy se poté odstraňují zhruba po 7 dnech od operace.


 

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies