Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Opravy interního pavilonu jsou v polovině, pomáhá i sací bagr

web
Desítky zedníků a dělníků, kteří bourají, odvážejí suť a staví. Sací bagr odvážející tuny starého zdiva. Tak to vypadá i o letních prázdninách uprostřed interního pavilonu. A jen o pár desítek metrů vedle leží v nově opravených patrech pacienti. Opravy největšího nemocničního pavilonu jsou zhruba v polovině, další etapa skončí v říjnu.
 

 
 

Nyní jsou v interním pavilonu opravená tři vrchní patra, kde už v nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti chirurgického a neurologického oddělení a onkologického a kožního oddělení. V nezrekonstruovaném zázemí jsou dvě spodní patra, uzavřená jsou teď další dvě: „Popis místa je asi takový, že tak si představuji válku,“ říká s nadsázkou provozně technický náměstek Alexander Filip. Ve druhém patře jsou hromady suti, kterou pomáhá vyvážet sací bagr. Ve třetím patře se ale už obkládají koupelny. „Práce jsou v plném proudu, vše jede podle plánu,“ pochvaluje si Alexander Filip.

Každé patro prochází kompletní rekonstrukcí a laděné bude do různých barev. Opravená patra jsou zelené, hnědé a žluté, další dvě, které se otevřou na podzim, budou oranžové a fialové.

Stěhování oddělení a ambulancí se dotýká chodu celé nemocnice: „Změn je hodně, jejich souhrn najdou pacienti na našich stránkách www.nemji.cz/rekonstrukce. Kompletně předěláváme také značení, protože víme, že spousta lidí se nedívá na internet, ale změny zjistí až přímo v nemocnici,“ říká ředitel Lukáš Velev. U informačního centra je také denně přítomný člověk, který pomáhá pacientům v orientaci.

Interní pavilon pochází z přelomu 70. -80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel zásadnější rekonstrukcí. Opravy budou probíhat od nejvrchnějších pater směrem dolů. Celková cena rekonstrukce je 372,271.571,- Kč  včetně DPH je placena z rozpočtu Kraje Vysočina.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

opravaopravaseint
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2017 / 26.7.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu