Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Pacienti se během operací ohřejí díky novým podložkám

we
Nové podložky, které pomáhají udržet u pacientů tělesnou teplotu, využívají na operačních sálech jihlavské nemocnice. Ročně je zdravotníci použijí u tisíců operací. Pacienti díky nim během zákroku neprochladnou.
 

 
 

Nejenom u operací, které trvají hodiny, ale i desítky minut, tam všude jsou potřeba vyhřívací podložky: „Během operace dochází ke ztrátám tělesného tepla. Zabráníme tomu podložkou s nastavitelnou teplotou, která pacienta vyhřívá, což je velice důležité, hypotermie může vést k následným pooperačním komplikacím a zhoršené pooperační rekonvalescenci,“ popisuje vrchní sestra ARO Věra Čermáková.

V jihlavské nemocnici sloužily dvě vyhřívané podložky, nyní přibyly další tři kusy. Celkově stály 205 tisíc korun. V Nemocnici v Jihlavě je ročně provedeno zhruba 7 000 operací. 5 000 z nich je plánovaných, zbytek jsou akutní operace. Přes 2 000 operací provedou chirurgové, zhruba 1 400 gynekologové, přes 1 000 ortopedi. Kolem tisícovky traumatologové, zhruba 800 urologové, kolem 600 lékaři ORL a 200 kardiologové.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice


sa

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 23.3.2018 / 23.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu