Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Pacienty opět léčí na duši profesionálně vycvičený pes

web
Téměř rok do jihlavské nemocnice nemohli psi s terapeuty. Speciálně vycvičeným psím mazlíčkům se konečně po dlouhých měsících otevřely dveře. Omezení kvůli covidu skončila a canisterapie může pokračovat.
 

 
 

Do jihlavské nemocnice dochází pět psů. Čtyři s dobrovolníky a jeden vycvičený na canisterapii. Podmínkou je, že pes, který má dělat canisterapii, musí být zdravý: „Znamená to pravidelné přeočkování, odčervování a další péči,“ jmenuje Petra Humlerová, majitelka psa Scottyho. Canisterapie se využívá u pacientů na paliativní péči, geriatrii, neurologii, nebo interním oddělení. Pejsek by neměl být na jednotkách intenzivní péče, nebo tam, kde jsou pacienti s otevřenými ranami.

„Canisterapie je určitě prospěšná, dodává pacientům chuť do života a radost, která je v rámci hospitalizace velice důležitá. Jsme rádi, že jsme zase mohli obnovit tuto službu,“ dodává náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

obr

web

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2021 / 27.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti