Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Pacienty pomáhají rozpohybovat nové přístroje za miliony

obr
Nové pomocníky pro pacienty po cévních mozkových příhodách a s roztroušenou sklerózou mají na rehabilitačním oddělení jihlavské nemocnice. Přístroje za zhruba dva milióny korun pacientům pomáhají optimalizovat hybnost ochrnutých a spastických horních a dolních končetin.
 

 
 

Zdánlivě jednoduchý úkol má nový přístroj FES (funkční elektrostimulace), který využívají pacienti jak hospitalizovaní, tak ambulantní. Pacientům stimuluje ochrnuté svaly při chůzi a při úchopu ruky. Dobré výsledky jsou zatím především u osob s  centrální parézou:Přístroj využíváme opravdu několikrát denně,“ říká vedoucí fyzioterapeut Jana Ciprušová.

Přístroje na funkční terapii se skládají z přenosného tabletu a elektrostimulačních ortéz, určených pro horní či dolní končetinu.  Přenos probíhá bezdrátově přes bluetooth a intenzita se nastavuje individuálně. „Správné a postupné fyziologické zapojování svalů do pohybového stereotypu chůze vyhodnocuje gyroskop,“ dodává fyzioterapeutka Jana Musilová.

„Po předchozím kineziologickém rozboru a dle priorit pacienta fyzioterapeut navolí, jakou funkci chce podpořit či obnovit,“ popisuje fyzioterapeutka Veronika Neradová. Terapii lze využít i u ležícího pacienta, kdy přístroj simuluje pohyb.

Přístroj pro funkční terapii s motivační zpětnou vazbou vyšel na 1 646 740 Kč bez DPH.

obrobrobr

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2018 / 11.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu