Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Diagnostické obory > Hematologicko-transfuzní oddělení > Certifikáty > Externí hodnocení kvality

 

Potřeba darování krve

 

 
 

Lidská krev je tekutina s nenapodobitelnými vlastnostmi. Přes veškeré pokroky moderní vědy ji nelze uměle vyrobit, proto je v medicíně stále nenahraditelná a ničím nezastupitelná.
Vaše krev může pomoci několika příjemcům:

Používá se k výrobě transfuzních přípravků (erytrocyty, plazma, trombocytové koncentráty). Ty lze použít: při operacích, k léčbě chudokrevnosti, zhoubných nádorů a onemocnění krvetovrné tkáně, v dialyzačním programu (umělá ledvina), při léčbě těžkých úrazů, při kterých dochází k velkým ztrátám krve, při výměnných transfuzích pro novorozence.

Také se z ní vyrábějí krevní deriváty (léčivé přípravky vyráběné z plazmy, např. koncentráty koagulačních faktorů, albumin,…) Ty se používají jako náhrada krevních bílkovin, pro pacienty s hematologickým onemocněním, nebo jako očkovací látky

Díky více než padesátiletému systematickému úsilí je situace v České republice poměrně příznivá. Dobrovolné a bezplatné dárcovství je u nás prosazováno od padesátých let minulého století. Zásluhou dobrovolných, bezplatných dárců krve mají nemocní v ČR přístup k potřebné léčbě zajištěn.

Odběr plazmy:

Na našem odběrovém středisku neprovádíme odběry plazmy.

Dárcovství kostní dřeně:

Naše odběrové středisko úzce spolupracuje s Českým registrem dárců krvetvorných buněk. V případě zájmu u nás dostanete informace o dárcovství kostní dřeně a můžete u nás vyplnit vstupní dotazník a zaregistrovat se.

http://www.darujzivot.cz/podminky-vstupu.php

ob


 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 10.5.2012 / 10.5.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti