Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Pozor na včely, přibývá bodnutí

web
Poslední dny přibylo v jihlavské nemocnici pacientů, které potrápilo včelí bodnutí. Z většiny lidé dorazili na urgentní příjem sami a nevolali si záchrannou službu. Nejmenší pacienti museli být toto léto kvůli alergické reakci už i hospitalizováni.
 

 
 

Lékaři lidem s alergickou reakcí na bodnutí aplikovali protialergickou injekci. „Během posledních dní to byl průměrně jeden pacient denně,“ přibližuje počty vrchní sestra urgentního příjmu Hana Hladíková. Pacienty trápí hlavně otoky, ale někdy jsou to i problémy s dýcháním. Vedle včelího bodnutí přibývá alergických reakcí i na další hmyz.

Několik dětí bylo už letos v létě kvůli alergické reakci na štípnutí hmyzem hospitalizováno. V nemocnici si pobyly jeden až dva dny. Podle primáře dětského oddělení Martina Zimena by měli být ti, kteří prodělali závažnou alergickou reakcí, připraveni: „Je dobré mít doma i na cestách lék na poskytnutí první pomoci typu EpiPen. Pero je určeno proti alergické reakci na bodnutí či kousnutí, ale třeba i na potraviny,“ vysvětluje s tím, že jeho použití vysvětlí předepisující lékař. Místní reakce po štípnutí hmyzem stačí chladit, natřít Fenistil gelem, nebo podat celkově antihistaminika.  

Pokud se chcete vyhnout včelám, Věnujte pozornost především prevenci jako třeba sítě na potraviny. Včely se vyskytují také v blízkosti přezrálého ovoce, květinových záhonů, ve starých půdách a na trávě, proto se nedoporučuje chodit po zeleném porostu bez bot. Pozor také na pantofle a sandály. Včely také přitahuje pot, proto je lépe vyvarovat se náročným sportovním venkovním aktivitám v horku.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 6.8.2014 / 6.8.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti