Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Chirurgické oddělení > Spektrum péče

 

Spektrum péče

 

Chirurgické oddělení Nemocnice Jihlava poskytuje komplexní odbornou péči o chirurgicky nemocné s výjimkou úrazů, které jsou ošet řovány na traumatologickém oddělení Nemocnice Jihlava. Poskytuje kompletní škálu operativy všeobecné chirurgie, dětské chirurgie, koloproktochirurgie, cévní a onkochirurgie.

Chirurgické oddělení má 80 lůžek, z tohoto počtu je 12 moderně vybavených lůžek mezioborové jednotky intenzivní péče (JIP).

Úzce spolupracujeme s dětským oddělení při uzkládání dětských chirurgicky nemocných.


Personální obsazení

§ 20 lékařů, z toho 14 lékařů se specializovanou způsobilostí (dvě atestace), 3 lékaři s atestací v cévní chirurgii, 4 lékaři s atestací v chirurgické onkologii, 1 lékař s atestací v dětské chirurgii a 1 v přípravě.

§ 49 nelékařských zdravotnických pracovníků, z toho 12 s vysokoškolským vzděláním (4 s magisterským vzděláním, 8 s bakalářským vzděláním), dále 15 se specializací ARIP, 4 ošetřovatelství v chirurgických oborech, 3 stomické sestry a 2 management v ošetřovatelské péči


Lůžková část

Oddělení A (aseptické oddělení), poskytuje diagnostické a léčebné služby pro dospělé zahrnující diagnostiku chirurgických onemocnění, přípravu k operaci a pooperační péči.

Oddělení B (septické oddělení), poskytuje diagnostické a léčebné služby pro pacienty s infekčními chirurgickými onemocněními a infekčními komplikacemi chirurgických onemocnění.

Multioborová jednotka intenzivní péče (JIP) zajišťuje péči o dospělé pacienty v akutních stavech, po operačních výkonech vyžadujících intenzivní péči.

Ambulantní část zahrnuje chirurgickou ambulanci a odborné ambulance.

Chirurgická ambulance zajišťuje komplexní péči pacientům s akutním i neakutním chirurgickým onemocněním v pracovních dnech. V ambulanci jsou ošetřeny tato onemocnění:

akutní onemocnění orgánů břišní dutiny, projevující se nejčastěji bolestí břicha, zvracením, nebo krvácením z konečníku, nebo zvracením krve, nádorové onemocnění trávící trubice, kýly, křečové žíly, nezhoubné nádory podkoží (zejména lipomy), zánětlivá onemocnění kůže a podkoží, různé defekty a vředy, kontroly po operačních výkonech, cévní onemocnění, zhoršené prokrvení končetin, akutní onemocnění konečníku – krvácení, bolesti konečníku, záněty v okolí konečníku, onemocnění prsu – záněty, bolesti prsou, nově zjištěné bulky v prsu

 

Odborné ambulance poskytují specializovanou péči v určitém oboru:

Ústavní pohotovostní služba poskytuje komplexní péči pacientům s akutním chirurgickým onemocněním mimo ordinační hodiny chirurgické a traumatologické ambulance, tj. v pracovní dny od 15:30 – 7:00, přes víkendy a svátky nepřetržitě. Ve spojení s chirurgickou a traumatologickou ambulancí je tak zajištěna nepřetržitá péče o chirurgicky nemocné pacienty.

Indikační ambulance primáře oddělení poskytuje péči pacientům se všemi chirurgickými onemocněními na doporučení lékaře chirurgické ambulance, nebo chirurgického oddělení, nebo po domluvě s primářem

Dětská chirurgická ambulance   již tradičně poskytuje komplexní péči dětským pacientům s chirurgickými nemocemi z širší Vysočiny a okolí - k vyšetření a sledování pacientů před i po operaci, objednávání k operačním výkonům. Při těžších onemocněních, vyžadujících náročnější operační výkony, např. jako jsou vrozené vady, spolupracuje s vyššími pracovišti - zejména s Nemocnicí v Pražském Motole.

Prsní (mamární) poradna -  poskytuje komplexní péči pacientům s onemocněním prsu vyžadujícím chirurgické řešení a ke kontrolám po operacích prsu. Mimo ordinační hodiny prsní poradny jsou pacienti vyšetření v chirurgické ambulanci.

Proktologická ambulance -  poskytuje komplexní péči pacientům s onemocněním konečníku – záněty, hemoroidy, řitní trhliny, nádory konečníku a řitního kanálu. Péče zahrnuje diagnostiku, léčbu a indikaci k chirurgické operaci.

Cévní ambulance -  poskytuje komplexní péči pacientům s onemocněními cévního systému. Jde o postižení hlavně tepenného systému - krčních tepen, tepenného systému horních a dolních končetin, postižení břišní aorty.

Ambulance chronických ran -  poskytuje komplexní péči pacientům nehojícími se ranami, chronických a nehojících se defektů. Nejčastěji jsou ošetřeni pacienti s defekty dolních končetin tzv. diabetické nohy (změny nohou u diabetiků), s bércovými defekty z důvodu tepenné i žilní nedostatečnosti, s dekubity (proleženiny).

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies