Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Chirurgické oddělení > Ordinační hodiny

 

Spektrum poskytované péče

spektrum poskytované péče
 

 
 

Spektrum poskytované péče ortopedického oddělení

ORTOPEDIE

Chirurgický obor, který se věnuje nemocem, vadám a některým úrazům pohybového aparátu.

 

Poskytujeme péči jak ambulantní /včetně specializovaných poraden/, tak péči a léčbu na lůžkové části oddělení. Léčba je zaměřena jak na dospělé, tak i na dětské pacienty.

Nejbližšími „ spolupracujícími" obory jsou neurologie, traumatologie a rehabilitace, ale samozřejmá je spolupráce se všemi dalšími lékařskými obory dle potřeby. Nutná a fungující je i spolupráce s ortopedickými klinikami.

 

AMBULANCE

 Zabývá se základní diagnostikou a stanovením léčebných postupů u ortopedických onemocnění, provádí se zde dle potřeby obstřiky a punkce  kloubů, provádíme sonografickou /ultrazvukovou /diagnostiku pohybového aparátu a doporučujeme event.další vyšetření, pokud jsou nutná.

Ambulance má 3 úseky: ambulance pro dospělé, ambulance pro dětské pacienty a ambulance /poradna/ pro vrozené vady kyčelního kloubu dětí.

 

Ambulantně se po objednání provádí i řada drobnějších operačních zákroků, např. operace na šlachách prstů,uvolnění středního nervu při tzv. syndromu karpálního tunelu, “rovnání“ pokřivených prstů na nohách, vyjmutí drobných tukových nádorků atd.

Operace se provádí na operačním sále vyčleněném pro tyto operace.

 

LŮŽKOVÁ  ČÁST  ODDĚLENÍ

 Poskytuje léčbu hlavně operovaným pacientům, ale v menší míře léčíme na lůžku i konzervativně – hlavně těžší případy zánětů kloubů, recidivující bolesti zad z různých příčin atd.

 

Spektrum operační léčby  je široké a zahrnuje hlavně  artroskopické operace  kolenních, ramenních, hlezenních a loketních kloubů /včetně plastik zkřížených vazů kolena, stabilizace ramenního kloubu při opakovaných vykloubeních /

 

Druhou velkou skupinou jsou   implantace totálních náhrad kloubů /endoprotéz/ -  podle četnosti kyčlí, kolen, ramen, loktů, drobných ručních kloubů /např.u revmatiků/ a palce nohy.

 

Operační léčba dále zahrnuje korekce poúrazových nebo vrozených deformit skeletu, záněty kloubů, operace na šlachách, svalech či vazech. Relativně často řešíme i onkologická onemocnění skeletu ve spolupráci s onkologickým oddělením /ošetření kostních metastáz, event.některých nádorů /.

U dětí  je to hlavně operační léčba řady vrozených vad pohybového aparátu.


 
Zodpovídá: MUDr. Jiří Vosáhlo
Vytvořeno / změněno: 2.7.2008 / 2.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti