Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 248 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 10  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.10.2017Čtyři opravená patra interního pavilonu obývají pacienti
Další oddělení jihlavské nemocnice se přesunulo do opravených prostor. Jedna z největších oprav v historii nemocnice tak postupuje do poslední fáze. Čtyři opravená patra slouží pacientům.
Mgr. Monika Zachrlová
16.10.2017Nastávajícím rodičům poradíme a vezmeme je na porodní sál
Nejenom nastávající maminky se můžou podívat do zákulisí porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky. V pondělí 23. října je v jihlavské nemocnici připravená konference pro veřejnost s prohlídkou porodních pokojů.
Mgr. Monika Zachrlová
11.10.2017Darované šátky pomůžou onkologickým pacientům
Šátek VIP osobností budete moci i letos na podzim získat na Šátkovém veletrhu v jihlavském Cityparku. Doplněk můžou všichni zájemci sami také darovat. Ať se rozhodnete koupit, nebo dát, pomůžete dobré věci. Výtěže poputuje pacientům na onkologické oddělení jihlavské nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
5.10.2017V léčbě akné se od jihlavské lékařky učí evropští kolegové
Kožní lékařka jihlavské nemocnice Zuzana Nevoralová inspirovala kolegy v zahraničí. Zúčastnila se celoevropského jednání V Londýně věnovanému bezpečnosti při léčbě perorálním izotretinoinem, nejúčinnějším lékem pro léčbu nejtěžších forem akné. Česko má totiž nejlepší výsledky léčby právě při hodnocení nežádoucích účinků, především nechtěných těhotenství.
Mgr. Monika Zachrlová
20.9.2017Ručně pletené chobotničky pomáhají na JIP novorozencům
Barevné hlavičky s chapadly, které mají oči veselé obličeje. To jsou chobotničky, které pomáhají předčasně narozeným dětem na novorozenecké JIP jihlavské nemocnice. Malé háčkované chobotničky dávají miminkům potřebný pocit bezpečí. Nedonošená miminka jsou v inkubátorech klidnější, a tak si nevytahují z tělíčka hadičky, které jim dávají kyslík a živiny.
Mgr. Monika Zachrlová
14.9.2017Urgentní příjem má nově vybavení za desítky tisíc
Nové přístroje, které pomáhají zachránit životy a monitorovat pacienty, dostali na urgentní příjem jihlavské nemocnice. Vyšly na několik desítek tisíc a zdravotníkům budou sloužit denně. Pořídily se díky sponzorovi.
Mgr. Monika Zachrlová
6.9.2017Ukážeme staré skalpely i dobovou sestřičku
Staré injekční stříkačky, kleště a nástroje, u kterých mnohdy i zdravotníci tápou, k čemu sloužily. V jihlavské nemocnici odstartovala výstava historických předmětů. Prohlédnout si jí může každý, kdo do nemocnice zavítá. Ve vitrínách nechybí nástroje, ale také další pomůcky, které se podařilo během několika měsíců sehnat nejenom mezi zaměstnanci nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
30.8.2017Pracovní nabídka
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace
příjme do pracovního poměru lékaře-lékařku na akreditované Ortopedicko-traumatologické oddělení ke specializační přípravě v oboru:
ORTOPEDIE A TRAUMATOLOGIE POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ
Mgr. Monika Zachrlová
30.8.2017Novorozenci jsou díky novému přístroji v teple
Miminka v jihlavské porodnici mají větší komfort. O pohodlí se jim stará nové vyhřívané lůžko. Pomůže v situacích, kdy novorozenec potřebuje pouze po porodu zahřát a není nutná péče v inkubátoru. Vybavení stálo několik desítek tisíc korun.
Mgr. Monika Zachrlová
10.8.2017Změny v objednávání na dětskou ortopedii
Milé maminky, od září se mění systém dětské ortopedické ambulance. Pacienti se budou objednávat přes systém eAmbulance stejně, jako dospělí. Pro objednání je nutná registrace na našem kontaktním centru. Registraci uděláte osobní návštěvou, kontaktní centrum najdete ve vestibulu hlavního vchodu. Nutná registrace se NETÝKÁ těch, kteří jdou s dětmi na kontrolu kyčlí.
Mgr. Monika Zachrlová
8.8.2017Nalezené miminko v babyboxu
Včera 7.srpna ve 20:02 jsme nalezli v babyboxu chlapce. Váží 2 990 g a měří 49 cm. Do schránky byl uložen v dece a jeho zdravotní stav je dobrý.
Babybox byl v jihlavské nemocnici otevřen v roce 2009, jedná se o třetí miminko uložené do naší schránky. V České republice je to letošní 12.dítě v babyboxu a 158. celkově za dobu existence schránek.
Mgr. Monika Zachrlová
7.8.2017V červenci ošetřili na urgentním příjmu rekordní počet pacientů
V průměru každou hodinu přivezla v uplynulém měsíci posádka záchranářů pacienta na urgentní příjem jihlavské nemocnice. V červenci se zdravotníci nezastavili, ošetřili rekordní počet pacientů, zatím nejvíce za letošní rok. Přibylo jak zraněných dětí z letních táborů, tak ošetřených dospělých, kterým se stal úraz během sportování.
Mgr. Monika Zachrlová
3.8.2017V jihlavské nemocnici nově tejpují těhotné, ženy po porodu i s menstruačními bolestmi
Zatejpované bříško může pomoci zmírnit bolesti zad, a to nejen v těhotenství, opáskovaná prsa zase nastartovat laktaci po porodu. Úlevu díky nim mohou najít i ženy, které trápí menstruační bolesti. Tejpování nově provádějí také na gynekologicko-porodnickém oddělení jihlavské nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
26.7.2017Opravy interního pavilonu jsou v polovině, pomáhá i sací bagr
Desítky zedníků a dělníků, kteří bourají, odvážejí suť a staví. Sací bagr odvážející tuny starého zdiva. Tak to vypadá i o letních prázdninách uprostřed interního pavilonu. A jen o pár desítek metrů vedle leží v nově opravených patrech pacienti. Opravy největšího nemocničního pavilonu jsou zhruba v polovině, další etapa skončí v říjnu.
Mgr. Monika Zachrlová
27.6.2017Jihlavská porodnice získala díky maminkám další certifikát
V jihlavské porodnici přistupují velmi šetrně a s respektem ke každé těhotné ženě, které své náhledy a zkušenosti s proběhlým porodem popisují v dotaznících. „Pro naše pracoviště jsou tyto výsledky potom cenným materiálem pro zapracování a rozšíření spektra do každodenní péče o rodičky. Právě ony jsou totiž těmi nejdůležitějšími aktérkami celého porodnického děje,“ popisuje vrchní sestra Alena Valová. Na základě kladného hodnocení rodiček se jihlavská porodnice, jako jediná na Vysočině, dostala až k držitelství Certifikátu za vstřícný přístup k rodičce a Certifikátu spokojená rodička. Předání certifikátů proběhlo právě dnes.
Mgr. Monika Zachrlová
26.6.2017Ambulance o letních prázdninách
Některé odborné ambulance jsou o prázdninách mimo provoz. Celkový rozpis najdete na našich stránkách v levém hlavním menu "Ordinační hodiny ambulancí"
Mgr. Monika Zachrlová
21.6.2017Všechna miminka užívají prvních dnů života v nových postýlkách
Miminka mají v jihlavské porodnici větší komfort. Přibylo sedmnáct nových postýlek, které obývají ti nejmenší pacienti v prvních hodinách života. Pořízení postýlek bylo možné díky sponzorovi. Nové postýlky tak mají všechna miminka.
Mgr. Monika Zachrlová
12.6.2017Polovina opraveného interního pavilonu slouží pacientům
V opravovaném pavilonu jihlavské nemocnice probíhá tento týden velké stěhování oddělení. Do zrekonstruovaných prostor se stěhují další oddělení. Polovina oddělení je tak nyní už v nových prostorech.
Mgr. Monika Zachrlová
9.6.2017Maminky nejmenších pacientů využívají opravený pokoj
Maminky na novorozenecké JIP mají opravené zázemí. Laděné je do klidných barev, květin a srdíčkových motivů. V pokoji se vyměnila podlaha, nábytek i doplňky. Maminky těch nejmenších pacientů by se tak měly v pokoji cítit téměř jako doma.
Mgr. Monika Zachrlová
8.6.2017Nová výstava v "modré" chodbě
V naší modré chodbě spojující interní s diagnostickým pavilonem najdete novou výstavu. Zastavit se můžete u snímků autorů z Fotoklubu z Luk nad Jihlavou
Mgr. Monika Zachrlová
7.6.2017Zdravotníci nacvičují záchranu života na unikátním modelu novorozence
Lékaři a sestřičky na dětském oddělení jihlavské nemocnice si mohou vyzkoušet resuscitaci na jedinečném modelu novorozence. Ten je velice podobný lidskému tělu a zdravotníci tak mohou cvičit krizové situace. Model stál desítky tisíc korun.
Mgr. Monika Zachrlová
5.6.2017Pracovní příležitost
Nemocnice Jihlava hledá do svého týmu lékaře interního oddělení. Více informací najdete v levém menu v sekci pracovní příležitosti.
Mgr. Monika Zachrlová
29.5.2017V Jihlavě poradí lékaři pacientům s lupénkou
Onemocnění, kterým trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy, jako muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, neboť ta se obměňuje až sedmkrát častěji než normálně. Jde o lupénku, neboli psoriázu. Setkání nejenom pacientů je naplánované v Jihlavě.
Mgr. Monika Zachrlová
17.5.2017Jihlavské operační sály zavedly novinku, o kterou mají zájem i další české nemocnice
Na operačních sálech jihlavské nemocnice začali používat unikátní metodu, která zabrání kontaktu s dezinfekčním roztokem a chrání pacienty, zvláště u časově náročných operací, před alergickou reakcí. Novinka zaujala i porotu v celorepublikové soutěži Bezpečná nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
15.5.2017Lékárna je nově otevřená ve všechny svátky až do večera
Lékárna jihlavské nemocnice upravila otevírací dobu. Nově tak pacienti pořídí léky i večer. Otevřeno je o sobotách, nedělích a o každém svátku od rána až do dvaceti hodin. Pokud tak třeba o svátku večer budete potřebovat vyzvednout pro děti antibiotika, můžete přímo v nemocnici. Nemocniční lékárna má otevřeno nově každou sobotu, neděli a svátky od 9 do 20 hodin.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 248 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 10  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu