Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 626 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 -25- 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
13.11.2014Světový den diabetu: počty nemocných neustále rostou
Na pátek 14. listopadu připadá Světový den diabetu. V jihlavské nemocnici jsou zhruba dva tisíce pacientů s touto diagnózou. Starají se o ně lékaři v diabetologické ambulanci. Číslo ale rozhodně neodpovídá skutečnému počtu nemocných. Těch je jenom na Jihlavsku několikanásobně víc.
Mgr. Monika Zachrlová
11.11.2014Letošní tisící miminko
Do dnešního dne se v jihlavské nemocnici narodilo 1009 dětí. Jubilejní tisící byl Ondřej Vrzal, který vážil 4 000 gramů a měří 52 centimetrů. Dnes si maminku Janu odvezl pyšný otec Lukáš Vrzal domů. Jihlavská porodnice je stále oblíbenější nejenom u místních. Přijíždějí k nám rodit maminky z Prahy, Brna, Znojma, Dačic a dalších koutů Česka. Předpokládáme, že i přes stále klesající porodnost překonáme letos počet narozených miminek z předchozího roku. V roce 2013 přišlo v jihlavské nemocnici na svět 1078 dětí. Tímto bychom rodičům rádi poděkovali za důvěru.
Mgr. Monika Zachrlová
5.11.2014O rakovině prsu promluvíme veřejně
Rakovina prsu už není strašákem jen pro ženy v letech, ale týká se i mladých dívek a žen. Tento typ rakoviny je nejčastějším zhoubným nádorem žen a poslední roky boří mýty, že postihuje pouze ženy starší 45 let, pro které je doporučovaná a hrazená prevence. V jihlavské nemocnici se léčí také pacientky, kterým ještě nebylo 30 let.
Mgr. Monika Zachrlová
30.10.2014Jihlavskou nemocnici začne hlídat ostraha
Větší bezpečí pro pacienty i zaměstnance a méně krádeží. To si slibuje jihlavská nemocnice od zavedení hlídací služby. Od listopadu bude procházet areálem několikrát za noc.
Mgr. Monika Zachrlová
24.10.2014Sezóna plastické chirurgie právě začíná!
V těchto dnech se začíná plnit ambulance plastické chirurgie. Po létě totiž nastává čas, na který čeká většina lidí, kteří chtějí podstoupit zkrášlující zákrok. „Nosit kompresní prádlo není moc pohodlné, proto lidé čekají na zákrok na podzim. Navíc v létě se rány hůř hojí,“ vysvětluje plastický chirurg Lukáš Procházka. Jihlavskou nemocnici tak vyhledávají pacienti, kteří touží po zvětšení, zmenšení či modelaci prsou, plastice břicha, nebo operaci očních víček.
Mgr. Monika Zachrlová
20.10.2014Děti připraví nově na operaci medvěd
Jihlavská nemocnice připravila pro nejmenší hospitalizované pacienty novinku. Každý, kdo přijde na odstranění nosních mandlí, dostane do ruky elektronickou knížku s jedinečným průvodcem. Dětem ukáže zázemí nemocnice i operačních sálů dívka Laura spolu s medvědem.
Mgr. Monika Zachrlová
16.10.2014V jihlavské nemocnici se setkají lidé, kteří nezištně pomáhají
Středa 22. října bude v jihlavské nemocnici patřit dobrovolníkům. Pomoci mohou ten den všichni, třeba koupí výrobku, který vyrobili pacienti a klienti. Na místě bude veselo. Připravený je hudební i taneční program.
Mgr. Monika Zachrlová
16.10.2014Konference Onkologie současnosti
Ve středu 15.října se v kongresovém sále Kraje Vysočina uskutečnila konference pro veřejnost Onkologie současnosti. Na místě byla také VZP, kde měřili tlak a BMI. Fotografie z akce najdete ve fotogalerii. Odkaz na video je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=dwk23oOPrT8
Mgr. Monika Zachrlová
14.10.2014Vánoční pokoj už slouží dětem
Na dětském oddělení jihlavské nemocnice otevřeli v těchto dnech nově opravený pokoj. Peníze na jeho rekonstrukci se podařilo vybrat loni o Vánocích, kdy se desítky lidí a firem složily na jednotlivé položky. Pokoj je laděný do modro-béžové barvy a zázemí v něm najdou dva malí pacienti i s doprovodem.
Mgr. Monika Zachrlová
10.10.2014Den jihlavského Kardiocentra [PDF, 3,5 MB]
Zveme Vás na Den jihlavského kardiocentra. Uskuteční se ve čtvrtek 16.října od 16.hodin v Hotelu Gustav Mahler. Pozvánku s programem najdete v příloze.
Mgr. Monika Zachrlová
10.10.2014Jihlavská nemocnice šetří miliony na energiích, díky tomu získala cenu
Třináct ušetřených milionů korun za rok. To je důvod, proč získala tento týden Nemocnice Jihlava ocenění Nejlepší evropský projekt energetických služeb roku 2014. Peníze se každý rok daří ušetřit ve zdravotnickém zařízení na Vysočině na energiích.
Mgr. Monika Zachrlová
7.10.2014O rakovině promluvíme veřejně, měřit se bude zdarma tlak
Lékaři onkologického oddělení jihlavské nemocnice promluví o své práci. Ve středu 15. října 2014 se koná již čtvrtá konference určená veřejnosti. Lidé se budou moci zdravotníků na cokoli zeptat, dozví se novinky z léčby a oboru a zhlédnou v premiéře jedinečné video ze zákulisí oddělení.
Mgr. Monika Zachrlová
6.10.2014Jihlavská sestřička je Nej sestra roku!
Sestřička jihlavské nemocnice vybojovala o víkendu titul Nej sestry roku. Mezi třinácti finalistkami a finalisty z celé republiky obsadila Simona Hájková první místo. Vítězka je vrchní sestrou dětského oddělení a pracuje na novorozenecké jednotce intenzivní péče, kde se stará o nejmenší pacienty.
Mgr. Monika Zachrlová
3.10.2014Volby v Nemocnici Jihlava
Ve dnech 10. a 11.října 2014 se budou konat volby do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a částí. Během těchto voleb budou moci voliči hlasovat pouze ve svém volebním okrsku v místě trvalého bydliště. Nebudou seznamy voličů, ani nelze hlasovat na voličský průkaz.
V praxi to znamená, že v jihlavské nemocnici budou moci do přenosné volební schránky hlasovat pouze pacienti, kteří mají trvalé bydliště ve volebním okrsku číslo 37 Jihlava.
Mgr. Monika Zachrlová
2.10.2014Lékaře v Jihlavě učí operovat chirurg se zahraničními zkušenostmi
Gynekologům v jihlavské nemocnici nově pomáhá na operačním sále specialista s letitými zkušenostmi z Německa a Rakouska. Lékař Radek Chvátal pracoval s největšími kapacitami v oboru laparoskopické chirurgie. Nyní předává zkušenosti v Jihlavě: „Lékař se může naučit více jedině prací.“
Mgr. Monika Zachrlová
24.9.2014V jihlavské nemocnici zachraňovali zraněné z technoparty
Na Jihlavsku se konala technoparty, na které se zranilo několik lidí. Po hromadném neštěstí byli pacienti převezeni do jihlavské nemocnice na ošetření. Středeční dopoledne tak byl na urgentním příjmu velký shon. Naštěstí ale jen cvičně.
Mgr. Monika Zachrlová
22.9.2014Každého desátého Čecha trápí růžovka, pomáhá jim lékařka jihlavské nemocnice
Lékařka jihlavské nemocnice Zuzana Nevoralová se nově stala tváří růžovky pro Českou republiku. Kampaň byla oficiálně zahájena na tiskové konferenci v Praze a má pomoci nemocným v celé zemi. Růžovka je onemocnění kůže, které trápí podle statistik až 10 % lidí, nejčastěji muže i ženy nad čtyřicet let. Pro pacienty jde o velmi stresující onemocnění, o němž si mnozí myslí, že ho nelze léčit. Na kožním oddělení jihlavské nemocnice o tyto pacienty pečují a dokážou jim pomoci. Týdně je ošetřeno na ambulanci asi 20 pacientů s růžovkou, nejtěžší formy jsou léčeny ve specializované Akné poradně.
Mgr. Monika Zachrlová
17.9.2014Jihlavská nemocnice otevřela unikátní prostory na podporu kojení
Dnes se v jihlavské nemocnici oficiálně otevřela laktační poradna. Specializovanou ambulanci budou moci využít ženy, které chtějí poradit s kojením. K dispozici jim jsou každý den laktační poradkyně. Poradna je unikátní svými prostory. Jedná se o jednu z několika málo ambulancí v zemi, kde je pro maminky jedinečné zázemí. „S kojením má problémy stále více žen, před třiceti lety služba nebyla nutná, dnes spadá do všeobecného komfortu maminek po porodu,“ říká vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Alena Valová.
Mgr. Monika Zachrlová
10.9.2014Pacienti se učili jak nenaletět šmejdům
Pacienti geriatrického oddělení se dozvěděli více o tom, jaké léčky na ně můžou chystat zloději. Dávat pozor si totiž musí nejenom na podomní prodejce a zloděje. Poslední dobou přibylo případů, kdy se zloději vydávají za lékaře, kteří nabízejí zdravotní produkty.
Mgr. Monika Zachrlová
8.9.2014O víkendu se vyšlapaly desítky tisíc pro děti s diabetem
V sobotu 6. září vyjel už počtvrté peleton cyklistů Na kole dětem Vysočinou. Počasí přálo, sluníčko hřálo a stovky lidí neodradily ani občasné dešťové přeháňky. Z Telče vyrazilo 300 lidí, kteří chtěli něco udělat pro sebe i pro děti. Vybralo se celkem přes šedesát tisíc korun. Část poputuje nemocným dětem do Jihlavy.
Mgr. Monika Zachrlová
3.9.2014Nové ultrazvuky urychlí a usnadní diagnostiku
Jihlavská nemocnice získala dva nové ultrazvuky za několik milionů korun. Přínosné jsou především pro pacientky s podezřením na rakovinu prsu. Jeden přístroj bude sloužit na oddělení zobrazovacích metod a druhý na mamografii. Přístroje mají široké využití a jejich největší výhodou je, že znamenají zjednodušení práce pro lékaře a včasnější diagnostiku pro pacienty.
Mgr. Monika Zachrlová
28.8.2014Šlápněte s námi do pedálů pro děti!
V sobotu 6. září budete mít příležitost udělat něco pro sebe a zároveň pro děti. Koná se totiž tradiční cyklojízda Na kole dětem Vysočinou v čele s Josefem Zimovčákem. Dobrovolným příspěvkem tam můžete pomoci hospitalizovaným dětem v jihlavské nemocnici. A pokud budete chtít, tak také ujet na kole 77 kilometrů. Kdo se na to necítí, zvolit si může i kratší úsek.
Mgr. Monika Zachrlová
25.8.2014„Netušili jsme, že letíme k Dubčekovi,“ popisuje 22 let starou nehodu tehdejší záchranář
V pondělí 1. září to bude přesně 22 let, kdy měl na dálnici D1 nedaleko Humpolce autonehodu politik Alexandr Dubček. Tehdy byl k zásahu povolán dnešní vrchní sestra kardiologického oddělení jihlavské nemocnice Petr Číhal. U záchranářů sloužil v té době dva roky: „Dostali jsme výzvu na dopravní nehodu a netušili jsme, ke komu letíme.“
Mgr. Monika Zachrlová
21.9.2012„Chodím si sem popovídat,“ říká dobrovolnice Zdena Zelená
Oddělením dlouhodobě nemocných jihlavské nemocnice provoněly tento týden buchty a bábovky. Sešli se tam dobrovolníci, kteří chodí svojí přítomností potěšit pacienty. Za nimi dochází většinou jednou týdně, dobrovolníci s psími mazlíčky zhruba jednou za čtrnáct dní.
Mgr. Monika Zachrlová
31.8.2012Harmonogram stěhování do nového pavilonu
V pondělí 3. září proběhne slavnostní otevření Pavilonu urgentní a intenzivní péče. V úterý 4. září přivítáme od 8 do 15 hodin veřejnost na Dni otevřených dveří. Na konci týdne se už začnou do nového pavilonu stěhovat první oddělení.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 626 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 -25- 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies