Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Tiskové zprávy

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 367 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 15  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
19.6.2013Jak bojovat proti horku: hlavně dostatečně pít
Teploty v těchto dnech překračují hranici třiceti stupňů a mnoho z nás tato horka nelibě nese. Dávat pozor bychom si měli hlavně na přímé sluníčko a dostatečný příjem tekutin. Také v nemocnici se přijímají kvůli vysokým teplotám opatření.
Mgr. Monika Zachrlová
18.6.2013Okolí jihlavské nemocnice se zazelená a zaplní stromy
Plochy okolo jihlavské nemocnice změní zásadním způsobem tvář. Kompletně se promění zeleň v celém areálu. Samotná realizace je rozložena do tří let, práce začnou na podzim a konečnou podobu získá areál v roce 2015.
Mgr. Monika Zachrlová
17.6.2013Pokladna je ode dneška přemístěna
Pokladna pro výběr regulačních poplatků je ode dneška dočasně přemístěna na kontaktní centrum. To najdete ve vestibulu, zhruba dvacet metrů od původního místa, vše je přehledně značené. Změna je kvůli stavebním pracím.
Mgr. Monika Zachrlová
12.6.2013Metoda Ludmily Mojžíšové pomohla na svět desítkám dětí
Stále častěji vyhledávají rehabilitační oddělení jihlavské nemocnice ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Využívají metodu Ludmily Mojžíšové, která má 33% úspěšnost. Každé třetí ženě se tak po několika měsících cvičení podaří otěhotnět.
Mgr. Monika Zachrlová
4.6.2013Den dobrovolníků v jihlavské nemocnici
Ve středu 5.června se v jihlavské nemocnici uskuteční Den dobrovolníků. V 15.hodin vystoupí děti z nízkoprahového zařízení Erko při oblastní charitě Jihlava a v 16.hodin smíšený sbor z Opatova pod vedením Mgr.Heleny Naňákové. Na místě si můžete zakoupit upomínkové předměty. Vítáni jsou všichni!
Mgr. Monika Zachrlová
5.6.2013Definitivní ukončení plodnosti žádá stále více žen
Stále více žen chce podstoupit sterilizaci. Pro definitivní ukončení plodnosti se může rozhodnout každá žena starší 21 let. V jihlavské nemocnici si tento zákrok, jako nejúčinnější antikoncepci, jenom letos zvolily desítky žen.
Mgr. Monika Zachrlová
3.6.2013Na den dětí se rozdávaly dětem dárky
Na dětském oddělení jsme oslavili den dětí. I ti nejmenší pacienti dostali dárky od jihlavské firmy Heli, výrobce hraček. Z firmy se sami ozvali, že by rádi udělali dětem radost. Pacientům vykouzlili na tváři úsměv, jak vše vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii.
Mgr. Monika Zachrlová
31.5.2013Přestat kouřit? Nejdůležitější je pevná vůle!
Právě na dnešek připadá Světový den bez tabáku, který má upozornit na to, že normální je nekouřit. I proto také v jihlavské nemocnici na konci ledna spustila provoz Poradna pro odvykání kouření a zájem na sebe nenechal dlouho čekat. Do specializované ambulance už volaly desítky lidí, aby si sjednaly schůzku. Všichni chtějí skoncovat se svým zlozvykem, ovšem ve skutečnosti to dokážou jen ti se silnou vůlí.
Mgr. Monika Zachrlová
27.5.2013Dělníci pracují na nové prodejně zdravotních pomůcek
Již v srpnu se v jihlavské nemocnici otevře prodejna zdravotních pomůcek. V těchto dnech tam pracují dělníci, kteří bourají a staví. Prodejnu najdete naproti lékárně. Jak bude vypadat, se můžete podívat do fotogalerie.
Mgr. Monika Zachrlová
24.5.2013Zájem o vyšetření na mamografu raketově vzrostl
O mamografické vyšetření je v jihlavské nemocnici stále větší zájem. Ročně ho podstoupí tisíce žen a jejich počet neustále roste. Jen za první měsíce letošního roku pomohlo odhalit rakovinu prsu u dvanácti z nich.
Mgr. Monika Zachrlová
21.5.2013I na patologii se zachraňují životy!
Hlavní náplní lékařů a laborantů oddělení patologie jihlavské nemocnice je vyšetřovat biologické vzorky pacientů, kteří jsou hospitalizovaní v nemocnici, nebo jim byl proveden odběr vzorku k histologickému vyšetření při ambulantním zákroku.
Mgr. Monika Zachrlová
16.5.2013Pletením pro děti zapomněly hasičky na bolesti
Dobrovolné hasičky z Bezděčína uviděly před několika týdny v novinách fotografie čepic a bačkůrek, které pro děti upletly dobrovolnice z Tyflo Vysočina. Nechaly se inspirovat a v Bezděčíně se strhla dvouměsíční vlna soutěžení. Výsledkem je rovná stovka pletených věcí pro ty nejmenší pacienty jihlavské nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
9.5.2013Od bolesti pomůže pacientům nový druh tejpování
Fyzioterapeuti v jihlavské nemocnici pomáhají lidem od bolesti. Jednou z možností je tejpování, které je určené pro vrcholové sportovce, aktivním lidem, i důchodcům. Novinkou je v jihlavské nemocnici dynamické tejpování.
Mgr. Monika Zachrlová
6.5.2013Dárce krve nalíčí zdarma kosmetické poradkyně
V pondělí 13. května mohou odejít z jihlavské nemocnice dárci krve skvěle nalíčení. Od 6:30 do 9 hodin budou v čekárně dárce krve líčit kosmetické poradkyně ze společnosti Mary Kay. Všichni také dostanou poukázku na bezplatné kosmetické poradenství. Těšíme se na Vás!
Mgr. Monika Zachrlová
3.5.2013Tento víkend pozor na parkování u nemocnice
Pokud pojedete o tomto víkendu do jihlavské nemocnice, nenechávejte prosím své auto na parkovišti před hlavním vchodem. Tuto sobotu a neděli (4. a 5. května) se bude lajnovat parkoviště a auta odtud budou odtažena. Týká se to jenom stání u ulice Vrchlická. Stání na parkovišti od čerpací stanice Ono zůstává bez omezení. Děkujeme!
Mgr. Monika Zachrlová
2.5.2013Nový pavilon bodoval v celorepublikové soutěži
Pavilon urgentní a intenzivní péče jihlavské nemocnice získal prestižní cenu TOP INVEST 2012. Provoz pavilonu byl zahájen provoz loni na podzim. Do nejmodernějšího nemocničního pavilonu v Kraji Vysočina se loňský rok přesunuly jednotky intenzivní péče zejména interních oborů, infekční oddělení a urgentní příjem.
Mgr. Monika Zachrlová
29.4.2013Zdarma Vám vyšetříme znaménka!
Objevili jste si na těle znaménka, která byste si chtěli nechat zkontrolovat? Máte možnost! V pondělí 13.května se dermatovenerologické oddělení jihlavské nemocnice zapojí do již 13. ročníku Evropského dne melanomu. Lékařka Zuzana Nevoralová vyšetří zájemce od 8 do 12 hodin a od 15 do 17 hodin. Počet míst je omezený, proto se objednejte předem na telefonním čísle 567 157 462. Ambulance bude označena plakátem a najdete ji ve čtvrtém patře interního pavilonu Nemocnice Jihlava. Chraňte své zdraví, těšíme se na Vás!
Mgr. Monika Zachrlová
23.4.2013Ukážeme Vám, jak si správně umýt ruce
Naši milí přátelé, kolikrát denně si myjete ruce? A víte, jak správně si je umýt, abychom předešli například rozšíření infekcí? Hygiena rukou je věda a tento úkon, který děláme denně, může zabránit velkým nepříjemnostem. Musíme ale vědět, jak na to. Příští týden ve čtvrtek 2.května mezi 9-14 hodinou vám v jihlavské nemocnici v červené chodbě mezi gynekologicko-porodnickým a interním pavilonem ukážeme, jak si správně mýt ruce. Prohlédnete si, jak snadno se mikroby šíří pouhým podáním ruky a dozvíte se, jak můžeme výrazně snížit nemocnost dospělých a našich dětí. Soutěžit budeme také o dávkovače dezinfekce na ruce. Oslavte s námi Den hygieny rukou. Těšíme se na Vás!
Mgr. Monika Zachrlová
19.4.2013Podívejte se do zázemí naší porodnice
Na internetu můžete ode dneška zhlédnout propagační video naší porodnice. Podívejte se na naše nově opravené porodní pokoje a celkové zázemí oddělení. Video je vyvěšené na www.youtube.com, přesná adresa je: http://youtu.be/f6yDn6i8jlk
Mgr. Monika Zachrlová
17.4.2013V Akné poradně ošetřili dvoutisícího pacienta
Jedna z nejvytíženějších poraden v jihlavské nemocnici přivítá odpoledne jubilejního pacienta. V Akné poradně, která jako jediná na Vysočině nabízí specializovanou pomoc lidem s problémy s akné, bude mít právě dnes pořadové číslo 2 000. Slavit se bude prací. I dnes se bude pomáhat.
Mgr. Monika Zachrlová
15.4.2013Veřejnosti ukážeme porod hezky zblízka!
Tento týden můžete nahlédnout do zákulisí porodních sálů. V Jihlavě se koná konference pro veřejnost, kde bude hlavní téma přirozený porod. Kdo ve čtvrtek 18. dubna přijde odpoledne do sídla VZP v Jihlavě, dozví se více o diagnostice vývojových vad, nebo zkušenostech s léčením v Africe. Premiéru tam bude mít také unikátní video ze zákulisí jihlavské porodnice.
Mgr. Monika Zachrlová
26.3.2013Téměř dvěma stovkám lidí se už díky zavádění katetru ulevilo po operacích od bolesti
Pacientům se po operacích pomohlo od bolesti. V jihlavské nemocnici mohou už desítky lidí porovnat pooperační bolesti s použitím epidurálního katetru a bez něj. Novou metodu si pacienti pochvalují.
Mgr. Monika Zachrlová
21.3.2013Nejmenší pacienti dostali deky, čepičky a dárky
Ty nejmenší děti na dětském oddělení potřebují denně čisté deky, oblečení, nebo látkové perličkové podkovy. Věci se musí denně prát a proto je jejich spotřeba veliká. Teď dostali malí pacienti desítky nových věcí od Dobrotet.
Mgr. Monika Zachrlová
18.3.2013V Jihlavě budou odborníci diskutovat o zabijákovi žen
Ročně lékaři odhalí karcinom děložního hrdla u tisícovky žen. Zhruba polovina z nich na tuto diagnózu zemře. Ženy se přitom můžou chránit očkováním. V Jihlavě se sejdou odborníci, kteří budou nad tímto onemocněním diskutovat.
Mgr. Monika Zachrlová
12.3.2013V jihlavské nemocnici se připojíte zdarma na internet už téměř všude
Pro pacienty jsme v jihlavské nemocnici rozšířili pokrytí Wi-Fi. Zdarma na internet se tak dostanou už téměř na všech místech areálu. Velký zájem je o zapůjčování tabletů. Pacienti si díky nim krátí čas na lůžku a přímo z postele se tak mohou připojit k internetu, nebo se spojit se svojí rodinou.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 367 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 15  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály > Tiskové zprávy

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti