Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum > Tiskové zprávy

 

Tiskové zprávy

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 367 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
22.8.2014Akné poradna slaví výročí, lidé se chtějí zbavit pupínků i vrásek
Akné poradna jihlavské nemocnice je pro pacienty otevřená přesně patnáct let. Je jednou ze dvou poraden tohoto typu v České republice. Za roky existence pomohla více než dvěma tisícům lidí. Problémy s pletí nemají jen mladí, čísla stoupají u dětí i dospělých. Aktuálně největší zájem je o novinky, a to o chemické peelingy a o ošetření dermarollerem.
Mgr. Monika Zachrlová
12.8.2014Onkologičtí pacienti mají díky nové technice bezpečnější terapii
Pro onkologické pacienty jihlavské nemocnice je připravená bezpečnější a účinnější terapie. Komplexní onkologické centrum získalo nové příslušenství k lineárnímu urychlovači. Pacientům se díky technice za téměř 40 milionů korun zvýší kvalita péče.
Mgr. Monika Zachrlová
8.8.2014Nová výstava v nemocnici
V jihlavské nemocnici máme novou výstavu. Autorem kreseb s moto tématikou je zaměstnanec nemocnice Jaroslav Ropek. Na výstavu se můžete podívat ve fotogalerii. Obrázky visí u urologické a ortopedické ambulance.
Mgr. Monika Zachrlová
6.8.2014Pozor na včely, přibývá bodnutí
Poslední dny přibylo v jihlavské nemocnici pacientů, které potrápilo včelí bodnutí. Z většiny lidé dorazili na urgentní příjem sami a nevolali si záchrannou službu. Nejmenší pacienti museli být toto léto kvůli alergické reakci už i hospitalizováni.
Mgr. Monika Zachrlová
1.8.2014Na Mistrovství světa v Brazílii si zahrál i jihlavský chirurg
Fotbal nemusí hrát jenom fotbalisti. Hrají ho i lékaři a dokonce se pro ně pořádá také Mistrovství světa. Toho se zúčastnil i chirurg jihlavské nemocnice Tomáš Engel. „Byl to skvělý zážitek, k dokonalosti chyběl jen ten poslední krok.“ Jeho tým vybojoval na Mistrovství světa lékařů stříbrné medaile.
Mgr. Monika Zachrlová
29.7.2014Hledáme lidi, kteří chtějí pomáhat
Jihlavská nemocnice hledá nové dobrovolníky. Všechny, kteří chtějí nezištně pomáhat, uvítáme. Dobrovolníci pomáhají léčit. Zpříjemňují totiž pacientům pobyt v nemocnici.
Mgr. Monika Zachrlová
21.7.2014Zjistit čas narození? Žádný problém!
Lidé mají stále větší zájem zjistit si přesný čas svého narození. Tyto údaje jsou sepsané v porodních knihách, které jsou uložené v archívu jihlavské nemocnice. Na desítkách tisících stran jsou uložené v archívu informace o pacientech, kteří v posledních čtyřiceti letech prošli jihlavskou nemocnicí.
Mgr. Monika Zachrlová
17.7.2014Pro děti v nemocnici jsou učitelky i o prázdninách
Hospitalizovaným dětem pomáhají v nemocnici také učitelky. Využít mohou školní družinu i mateřskou školu. Učitelky děti zabaví, pomáhají jim s učivem, pořádají besídky, oslavy Dne dětí, účastní se výtvarných soutěží. Na dětském oddělení jsou po celý rok, i teď o letních prázdninách.
Mgr. Monika Zachrlová
14.7.2014Pro děti jsme vyšlapali oranžový pokoj
Pro děti jsme na Vysočina festu v sobotu 12.července vyšlapali nový dětský pokoj. Téměř sto tisíc korun se podařilo získat tím, že lidé jezdili po jedné minutě na oranžovém kole Nadace ČEZ. Na fotky z místa se můžete podívat v naší fotogalerii.
Mgr. Monika Zachrlová
9.7.2014Pro děti šlápneme do pedálů!
V sobotu na jihlavském Vysočina festu šlápneme do pedálů pro děti. Desítky lidí by tak díky své síle a výkonu mohli pomoci získat peníze na opravu pokoje pro hospitalizované děti. Svaly si už na výkon masírují sestřičky i lékaři.
Mgr. Monika Zachrlová
8.7.2014Dárci krve mají nově otevřený "starý" vstup
Milí dárci, ke vstupu můžete opět využít stávající vchod u diagnostického pavilonu. Budova se ale stále opravuje, proto se omlouváme za dočasné prostředí stavby.
Mgr. Monika Zachrlová
7.7.2014Maminky naučíme kojit ve větším komfortu
Pro maminky máme v porodnici připravenou novinku. Veškeré informace o kojení jim po edukaci sestřičkou ukážeme na tabletu. Díky technice se tak vše zjednodušilo pro pacientky i personál.
Mgr. Monika Zachrlová
3.7.2014Pro děti je připravený další nově opravený pokoj
Pro nejmenší pacienty jihlavské nemocnice máme připravenou novinku. Pobyt v nemocnici zpříjemníme dětem i jejich rodičům nově opraveným pokojem. Tentokrát je laděný do žluté barvy. Pořídit se mohl díky sponzorům.
Mgr. Monika Zachrlová
1.7.2014Jihlavská nemocnice nabízí potratovou pilulku
Gynekologie jihlavské nemocnice nabízí ženám, které chtějí přerušit uměle těhotenství, možnost potratové pilulky. Zájem o tuto metodu projevily už první z nich. V jihlavské nemocnici jsou nově pilulky k dispozici. Farmakologická metoda ukončení těhotenství vyjde na 3 500 korun.
Mgr. Monika Zachrlová
25.6.2014V jihlavské nemocnici dnes darovali krev herci i sportovci
Jihlavská nemocnice se zapojila do kampaně „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Dnes ráno přišli svoji životadárnou tekutinu nabídnout fotbalisté FC Vysočina i herci jihlavského Horáckého divadla.
Mgr. Monika Zachrlová
24.6.2014Neslyšící pacienti se mohou nově spojit s tlumočníkem
Pro neslyšící pacienty máme připravenou novinku. Jihlavská nemocnice je první nemocnicí na Vysočině, kde mohou neslyšící pacienti využít tablet pro spojení s tlumočníkem. Služba by jim měla zjednodušit pobyt v zařízení.
Mgr. Monika Zachrlová
18.6.2014Pro nejmenší pacienty máme dvacet nových monitorů dechu
Dětské oddělení jihlavské nemocnice dostalo nové přístroje pro novorozence. Celkem dvacet monitorů dechu bude sloužit těm nejmenším pacientům. Na oddělení je darovala Nadace Křižovatka.
Mgr. Monika Zachrlová
17.6.2014Nemocnice Jihlava zahájila unikátní spolupráci s Lékařskou fakultou
Pacienti jihlavské nemocnice se od příštího školního roku začnou v ambulancích setkávat se studenty Masarykovy univerzity. Nemocnice zahájila unikátní spolupráci s Lékařskou fakultou. Jedinečné spojení smlouvou dává najevo, že studenti získají praxi ve zřízení, kterému Masarykova univerzita důvěřuje.
Mgr. Monika Zachrlová
16.6.2014Informace pro dárce krve
Milí dárci, kvůli opravám je ode dneška uzavřen dosavadní vchod. Na odběr se dostanete z vnitřku budovy. Použít můžete vchod z Domu zdraví nebo hlavní vchod nemocnice. Poté zamiřte k rentgenu (u prodejny květin) a vchod najdete o patro výše. Opravy potrvají do 4.července. Omlouváme se za komplikace.
Mgr. Monika Zachrlová
13.5.2014Na Den melanomu chtěla prohlédnout znaménka stovka lidí
Prevence má smysl. To se potvrdilo na včerejším Dni melanomu. Lékařka Zuzana Nevoralová, která celý den prohlížela v ambulanci znaménka, odeslala pět pacientů na okamžité vyříznutí znaménka pro podezření na přednádor nebo nádor.
Mgr. Monika Zachrlová
12.6.2014V nemocnici máme novou výstavu
Nová výstava fotografií zdobí modrou chodbu jihlavské nemocnice. Prostor spojuje interní pavilon s ozařovacím traktem. Autorem fotografií je Ivan Polák. Na výstavu se můžete podívat také v naší fotogalerii.
Mgr. Monika Zachrlová
10.6.2014Lidé kolabují z horka
Teploty nad třicet stupňů způsobují lidem potíže. Až 70% ošetřených pacientů, které přivezou do jihlavské nemocnice v těchto hodinách záchranáři, mají problémy kvůli horku. Jedná se přitom o lidi všech věkových kategorií.
Mgr. Monika Zachrlová
23.5.2014Bolestivá menstruace může být příčinou neplodnosti
Bolestivá menstruace trápí ženy velice často. Mnoho z nich ani netuší, že se může jednat o endometriózu. Nejčastější gynekologické onemocnění, které může být příčinou neplodnosti. V těchto dnech lékaři jihlavské nemocnice pracují na studii právě tohoto onemocnění. Chtějí tak pomoci ženám, které sužují bolesti a nepomáhají jim žádné léky.
Mgr. Monika Zachrlová
28.4.2014Varování před podvodnými e-maily
Kraj Vysočina se dnes 28. dubna 2014 dopoledne stal obětí cíleného útoku pomocí podvodných emailů. Spamová zpráva vyzývá adresáta k uhrazení fiktivní dlužné částky.
Mgr. Monika Zachrlová
22.4.2014Dětských diabetiků přibývá, v Jihlavě jim pomáhají dvacet let
Diabetologická ambulance jihlavské nemocnice je pro děti otevřená přesně dvacet let. Za tu dobu lékaři pomohli desítkám dětí nejenom z Vysočiny. Vídali se v nemocnici, ale také každý rok na táborech a dalších výletech. Lékaři a zdravotní sestry tak dětem ukázali, jak se dá žít s cukrovkou.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 367 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály > Tiskové zprávy

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies