Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum > Tiskové zprávy

 

Tiskové zprávy

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 367 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 15  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.4.2014Pracovní příležitost
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace příjme na rehabilitační oddělení:
• ergoterapeuta/ku
• fyzioterapeuta/ku
Mgr. Monika Zachrlová
15.4.2014Zdarma otestujeme paměť, změříme tlak i glykémii
Nikdo nemládne a jihlavská nemocnice proto připravila akci pro všechny, kteří chtějí být připraveni. Ve středu 16. dubna budou zdravotníci měřit tlak a glykémii, zkusí vaši paměť, nebo ověří, jestli nemáte depresi. To vše zdarma.
Mgr. Monika Zachrlová
15.4.2014Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém
Po Velikonocích začnou na stáních v okolí jihlavské nemocnice změny. Pacienti by již neměli mít problém v areálu zaparkovat, díky parkovacímu systému by totiž stání neměla být obsazena lidmi, kteří pracují v okolí. První omezení začne v úterý 22. dubna.
Mgr. Monika Zachrlová
10.4.2014Vchod do hematologické ambulance přemístěn
Vážení pacienti, vchod do hematologické ambulance je ode dneška kvůli stavebním úpravám přemístěn. Nově se do ambulance dostanete vchodem Kardiocentra, u parkoviště z ulice Vrchlického. Na místě prosím zvoňte. Omezení potrvá zhruba dva měsíce. Děkujeme za pochopení.
Mgr. Monika Zachrlová
8.4.2014Na Dni zdraví jsme odhalili rakovinu prsu i kůže
Prevence má smysl. Potvrdil to Den zdraví, který se uskutečnil v pondělí 7. dubna v jihlavské nemocnici. Měření tlaku, cholesterolu, nebo glykémie využily stovky lidí. Tentokrát byl počet záchytů rekordní. Na mamografu jsme odhalili jednu pacientku s patologickým útvarem v prsu a v kožní ambulanci měli lékaři dalších 8 záchytů pacientů s patologickými nálezy na kůži.
Mgr. Monika Zachrlová
2.4.2014Lékaři v Jihlavě poprvé vypálili metastázy na játrech
V jihlavské nemocnici poprvé provedli léčbu jaterních metastáz pomocí mikrovln. Metoda je založená na vyzařování tepla do cílené oblasti postižení speciální jehlou, která je připojená k přístroji vyvíjející mikrovlny. Pomocí tohoto speciálního zařízení je možné ošetřit nádorová ložiska v jaterním parenchymu v rozsahu jeden a více centimetrů. Zákrok je rychlý a bez krevních ztrát.
Mgr. Monika Zachrlová
31.3.2014Na polovinu května odvolává jihlavská nemocnice dárce krve
Posun termínu výměny okem zkomplikoval chod hematologicko-transfuzního oddělení jihlavské nemocnice. V první polovině května musí odvolat stovky objednaných dárců krve. Na duben, kdy byl původní termín opravy, se naopak dárci hledali.
Mgr. Monika Zachrlová
27.3.2014Lidem zdarma změříme tlak i cholesterol, vyšetříme znaménka i prsa
Prevence je základ. Po několika měsících se proto v jihlavské nemocnici opakuje Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat zdarma změřit tlak, cholesterol, naučíte se správně mýt ruce, nebo vám lékaři zkontrolují znaménka. Tentokrát je akce ve velkých rozměrech, navíc se mohou ženy také nechat bez objednání vyšetřit mamografem. Prevence má smysl. Při poslední akci lékaři u dvou pacientů objevili nádorové onemocnění kůže.
Mgr. Monika Zachrlová
25.3.2014V jihlavské nemocnici pacienti snadněji najdou, co potřebují
Jednoduchý a přehledný. Tak by se dal popsat orientační systém v jihlavské nemocnici, který se právě v těchto dnech instaluje. Pacienti by tak měli snadno najít, co potřebují. Postupně by se měly cedule vyměnit ve všech pavilonech a chodbách.
Mgr. Monika Zachrlová
24.3.2014Důležitá informace pro dárce krve
Vážení dárci, plánovaná rekonstrukce odběrového místa se o několik týdnů odkládá. Prosíme proto REGISTROVANÉ DÁRCE, kteří by mohli darovat krev v termínu 1.-14.dubna, aby zavolali na bezplatnou linku 800 100 876 a přihlásili se k odběru. Děkujeme!
Mgr. Monika Zachrlová
21.3.2014Výroční zpráva 2013 [PDF, 20 kB]Mgr. Monika Zachrlová
19.3.2014Ročně zachrání dárci orgánů v jihlavské nemocnici několik životů
V jihlavské nemocnici pečují lékaři o několik dárců orgánů za rok. Díky tomu dají šanci na život dalším lidem, kterým zdravé části těla schází. A nejpoptávanější orgán? „Jednoznačně ledviny,“ říká lékařka anesteziologicko-resuscitačního oddělení jihlavské nemocnice Ladislava Švestková.
Mgr. Monika Zachrlová
14.3.2014Pacienti v jihlavské nemocnici pomohli vyměnit okna i zkrátit čekací doby
Pacienti v jihlavské nemocnici mohou vyjádřit spokojenost s péčí. Této možnosti využívají ročně tisíce hospitalizovaných i ambulantních pacientů. Díky nim se už podařilo změnit mnohé, co je trápilo. Vyměnily se například okna, změnil systém objednávání pacientů, nebo se rozšířila Wi-Fi. Teď se navíc ušetří, protože pacienti už nepotřebují k sepsání dotazníku tužku a papír.
Mgr. Monika Zachrlová
11.3.2014Těhotné si poprvé zaplavaly s porodní asistentkou
První plavání pro nastávající maminky včera odstartovalo. Hodinu vedly porodní asistentky jihlavské nemocnice. Ženy se učily správně dýchat, připravovaly se na porod, ale také hrály na babu. Plavat se bude až do letních prázdnin.
Mgr. Monika Zachrlová
6.3.2014Dětské oddělení vede nový primář
Dětské oddělení má po 21 letech nové vedení. Na V.Charitativním plese se s primariátem první březnový víkend rozloučil jeden z nejdéle sloužících primářů v historii jihlavské nemocnice Milan Svojsík. Pomyslné žezlo po něm získal lékař Martin Zimen.
Mgr. Monika Zachrlová
5.3.2014Fotografie z plesu na stránkách
Ve fotogalerii najdete fotky ze sobotního V.Charitativního plesu pro dětské oddělení. Letos se vybralo 107 tisíc korun. Veškeré fotografie jsou také na Facebooku Nemocnice Jihlava. Děkujeme všem, kteří se přišli bavit!
Mgr. Monika Zachrlová
5.3.2014Nová výstava v modré chodbě
V jihlavské nemocnici máme novou výstavu. Netradičně začala tiskovou konferencí. Na fotkách jsou účastníci cyklistického závodu Jihlavská 24mtb, která se uskuteční opět v květnu. Výstavu můžete vidět do konce května v modré chodbě spojující interní a diagnostický pavilon. Fotografie najdete ve fotogalerii.
Mgr. Monika Zachrlová
3.3.2014Pro děti se díky plesu vybralo přes sto tisíc
Rekordní účast i výtěžek, tak by se dal shrnout výsledek V.Charitativního plesu. Letos poputuje na účet dětského oddělení 107 tisíc korun. To je nejvíc ze všech dosavadních ročníků plesu.
Mgr. Monika Zachrlová
27.2.2014„Zhoršení akné v těhotenství? Může se stát,“ říká lékařka Zuzana Nevoralová
Informační letáky od kožní lékařky jihlavské nemocnice Zuzany Nevoralové jsou dostupné po celém světě. Je totiž členkou Evropské pracovní skupiny pro kožní choroby v těhotenství. Nově vypracovala informace pro těhotné z celého světa. Problémy s akné řeší s nastávajícími maminkami i jejich lékaři z celé země i po telefonu.
Mgr. Monika Zachrlová
25.2.2014Nastávající maminky se podívají do zákulisí operačního sálu
Těhotné ženy čekající na císařský řez se v jihlavské nemocnici mohou těšit na novinku. Připravený je pro ně průvodce, který jim ukáže, co je čeká během operace. Uvidí tak například, kde proběhne samotný zákrok, nebo jak lékaři ošetří jejich miminko.
Mgr. Monika Zachrlová
21.2.2014Přednáška doktora Radima Uzla
MUDr. Radim Uzel, CSc., přední český gynekolog a sexuolog, přednášel v jihlavské nemocnici. Připravil si přednášku na téma "Sex a antikoncepce zdravotníků". Poslechnout si ho přišly desítky lidí. Jak to na místě vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii.
Mgr. Monika Zachrlová
18.2.2014Pohled do zákulisí: místo, kde se připravují léky proti rakovině
Léčba rakoviny probíhá nejenom na onkologickém oddělení. Léky samotné se připravují pro pacienty v lékárně. Ve speciální místnosti se každému míchají cytostatika na míru. Cytostatika jsou látky, které se používají k léčbě nádorových onemocnění. Chemoterapie tak ročně pomáhá stovkám pacientů.
Mgr. Monika Zachrlová
13.2.2014V. Charitativní ples
Lístky na ples jsou už téměř vyprodané. Proto neváhejte a kupte poslední kusy. Plakát v plné velikosti najdete ve fotogalerii. Těšíme se na Vás!
Mgr. Monika Zachrlová
13.2.2014Díky novému přístroji se pacientům zkrátí pobyt v nemocnici
Kratší operace, méně dní strávených v nemocnici a nižší krevní ztráty. To jsou hlavní výhody použití Habibova nože. Chirurgové v jihlavské nemocnici s jeho pomocí odoperovali prvního pacienta s nádorem na játrech. Operace dopadla dobře a po týdnu je pacient propuštěný z nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
10.2.2014Malí pacienti mají tři nové vyšetřovny
Děti v jihlavské nemocnici se při vyšetřování nově cítí jako doma. Díky sponzorům se podařilo v uplynulých měsících opravit celkem tři ambulance. Všechny jsou barevné a plné hraček a zvířátek.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 367 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 15  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály > Tiskové zprávy

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies