Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

V léčbě akné se od jihlavské lékařky učí evropští kolegové

web
Kožní lékařka jihlavské nemocnice Zuzana Nevoralová inspirovala kolegy v zahraničí. Zúčastnila se celoevropského jednání V Londýně věnovanému bezpečnosti při léčbě perorálním izotretinoinem, nejúčinnějším lékem pro léčbu nejtěžších forem akné. Česko má totiž nejlepší výsledky léčby právě při hodnocení nežádoucích účinků, především nechtěných těhotenství.
 

 
 

Jihlavská nemocnice je jedna z několika mála z Česka, kde se specializují na nejtěžší formy akné. Trvale je v léčbě této nejtěžší formy v Akné poradně téměř stovka pacientů. Necelou polovinu tvoří ženy. A právě u těch se musí kontrolovat, jestli není pacientka těhotná. Medikace totiž postihuje plod.

„U nás chodí pacientka na kontroly trvale pouze k jednomu lékaři- dermatologovi se zkušenostmi s léčbou tímto lékem. Poučíme ji o tom, proč nemůže v následujících měsících otěhotnět, a při každé návštěvě se ženy ptáme, zda dodržuje všechna bezpečnostní opatření. V ostatních evropských zemích chodí ženy každý měsíc na odběr krve k vyloučení těhotenství, takže mají dvojitý počet návštěv. Navíc jsou často léčeny i obvodními lékaři. Přesto nežádoucích těhotenství máme nejméně v Evropě,“ vysvětluje kožní lékařka Zuzana Nevoralová. Těhotenství se tedy v Česku vylučuje pouze testem z moči, a to pouze na začátku a na konci léčby.

Na evropském setkání inspirovala zahraniční kolegy, aby systém sjednotili a pacientky si zval pouze jeden lékař. Odpadnou nejenom návštěvy, ale také odběry krve.

Léčba této nejtěžší formy akné trvá podle závažnosti onemocnění 8-12 měsíců. Jihlavskou Akné poradnu, kterou vede lékařka Zuzana Nevoralová, vyhledávají pacienti z celé země. Specializovaná ambulance funguje v Jihlavě již osmnáct let.

 Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2017 / 5.10.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu