Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

V nové ambulanci odnaučíme lidi kouřit

Kuřáci mají novou naději. V jihlavské nemocnici je odnaučíme jejich zlozvyku v nově otevřené poradně. Každý třetí člověk v zemi kouří a skoncovat s tím není jednoduché. Bez podpůrných prostředků to dokáží jen zhruba dvě procenta lidí.
banner_smoke
 

 
 

Na cigaretách začínají být závislí stále mladší lidé a navíc přibývá kouřících žen. „Závislost na nikotinu vzniká rychleji, než na heroinu,“ varuje plicní lékař Zděnek Doležel, který novou Poradnu pro odvykání kouření vede. Začít kouřit je jednoduché, přestat ale o to těžší. Pokud chce člověk skoncovat úplně sám bez pomoci, úspěšnost je kolem 2 až 3 %. Ti, kteří přestávají pomocí psychologických rad odborníků, mají úspěšnost kolem 10 %. S pomocí medikamentů se procento zvyšuje na 20 až 30 %. Nově otevřená ambulance v jihlavské nemocnici má ambici čísla zvýšit.

Hlavním bodem léčby je komunikace mezi lékařem a pacientem. Společně odhalí důvody, proč chce přestat kouřit, nebo při jakých příležitostech nejčastěji sahá po cigaretě.

Pro pacienty je ambulance na plicním oddělení otevřená každé úterý mezi 13-15 hodinou. Startujeme v úterý 22. ledna. Klienti se mohou objednávat už teď na telefonním čísle 567 157 733 a to každý všední den mezi 7 a 15 hodinou. Ambulance je pro pacienty zdarma.

Rozhovor s lékařem Zdeňkem Doleželem o odvykání kouření najdete na našich stránkách v sekci audio- rozhovory. 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 14.1.2013 / 14.1.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies