Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Specializovaná ambulance řeší problémy s močením

web
Pacienti s poruchou močení najdou v jihlavské nemocnici novou pomocnou ruku. Slouží jim urodynamická ambulance, která řeší funkční poruchy dolních cest močových u dětí a dospělých. Specializovaná poradna dispenzarizuje a léčí poruchy močení tam, kde základní urologická vyšetření nedokázala příčinu najít.
 

 
 

Nová ambulance je určená zejména pro pacienty s únikem moči nebo naopak pro ty, kteří mají problémy s vyprázdněním v případě neurologických onemocnění, včetně úrazů míchy.

Urodynamická ambulance je jedinou v Kraji Vysočina, zdravotníci vyřeší trápení všech, kteří mají poruchu s vyprazdňováním a jímáním moči a běžné vyšetření jim nedokázalo vyřešit příčinu potíží: „Tito pacienti obtížně močí, nemohou se úplně vyprázdnit a trápí je úniky moči. V nové ambulanci jim dokážeme pomoci,“ říká primář urologického oddělení Jaroslav Ženíšek. Samozřejmostí je také u velké části pacientů provedení základního urodynamického vyšetření, tzv. uroflowmetrie. Vyšetření, které neinvazivně hodnotí močení a měří průtok moči. Muži mají jednu kabinku, ženy druhou a data jsou elektronicky přenášena. Lékař u počítače tak může obratem zjistit výsledky vyšetření.

Současně se také v jihlavské nemocnici rozběhla eletrostimulační léčba těchto funkčních poruch. „Pro tu máme vyškolený personál a jsme schopni vypůjčit elektrostimulační přístroj po zácviku také domů,“ popisuje primář Jaroslav Ženíšek.

Nová urodynamická ambulance se špičkovým vybavením, dále obnova zařízení všech urologických ambulancí, vznikly z podpory vedení nemocnice a sponzorských darů v celkové výši přesahující jeden milion korun.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

obr

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 11.8.2021 / 11.8.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies