Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Zájem o očkování na Den zdraví předčil očekávání

web
Tradiční Den zdraví v jihlavské nemocnici přilákal především zájemce o očkování. Původně připravených padesát dávek jednorázové vakcíny bylo proočkováno během dopoledne. Na aplikaci se sjeli lidé nejenom z Jihlavy, ale i okolních měst Vysočiny, třeba Ledče nad Sázavou.
 

 
 

„Celkem jsme aplikovali 87 dávek jednorázové vakcíny Janseen od firmy Johnson proti onemocnění Covid-19 a 14 dávek proti chřipce,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková s tím, že počty předčily očekávání a už hodinu po začátku Dne zdraví byla jasné, že připravit se musí více, než původně připravených padesát dávek: „Jsme moc rádi, že si za námi našli cestu i lidé z dalších měst v Kraji a nejenom z Jihlavy,“ dodává.

Již tradiční bylo měření cholesterolu pod taktovkou Státního zdravotnického ústavu, měření glykémie, poradenství nutričních terapeutů, mamograf bez objednání, poradenství týkající se kouření. Nový přístroj si mohli zájemci vyzkoušet u hygieny rukou, nově měla poradenství připravené také porodnice i gastroenterologická ambulance ohledně prevence kolorektálního karcinomu nebo urologická ambulance, kde měli materiál k ošetřování pacientů s nefrostomií, epicystostomií a urostomií. U každého stanoviště se zastavila zhruba stovka lidí.

Pokud epidemiologická situace dovolí, další Den zdraví proběhne na jaře příštího roku.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice


oboobrobr

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 9.11.2021 / 9.11.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies