Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Pacienti na urgentním příjmu mají potřebné soukromí

web
Na urgentní příjem přiveze Zdravotnická záchranná služba ročně kolem 9 500 pacientů, a to z celého Kraje Vysočina. Ve velké příjmové místnosti je pět lůžek. Nově jsou oddělené posuvnými zástěnami, díky tomu je zachována intimita pacientů. Nákup a instalace byla možná díky sponzorovi.
 

 
 

„Crash room je v provozu 24 hodin denně. Dá se říci, že téměř všichni pacienti, které přivezou záchranáři, projdou právě tímto místem. Výjimkou jsou třeba dětští pacienti,“ vysvětluje vrchní sestra urgentního příjmu Jana Pazourková.

 

Prostor je tvořen z jedné větší haly, kde máme čtyři lůžka a jedné samostatné místnosti, kde je umístěno jedno lůžko. Ročně do jihlavské nemocnice míří zhruba 9 500 posádek záchranné služby, které přivážejí pacienty právě na crash room: „Záchranná služba k nám přiváží pacienty jakékoliv věkové skupiny a s různorodými potížemi. Posuvné zástěny jsou pro pacienty a naší práci velkým přínosem v zachování intimity. Pacienta mnohdy ke kompletnímu vyšetření musíme vysvléci a provést základní diagnostické úkony. Není výjimkou, že se stav rapidně zhorší, a díky zástěnám mohou zdravotníci potřebné úkony vykonávat bez přítomnosti a zraky ostatních. Často taková situace jejich stavu nepřispěla. Bohužel není výjimkou, že u nás pacient svoji cestu skončí a tímto jsme schopni aspoň nepatrně pacientovi a rodině dopřát soukromí,“ doplňuje Jana Pazourková.

 

Zdravotníci na crash roomu pacienty vyšetří, stanoví diagnózu a určí, jestli bude hospitalizován, propuštěn domů, nebo například přeložen na expektační lůžko, kde v průměru stráví 2-3 hodiny.

 

Pořízení zástěn bylo možné díky jihlavské společnosti Bosch Diesel: „Firma Bosch se po vzoru svého zakladatele, Roberta Bosche, trvale angažuje a ve prospěch společnosti a podporuje neziskové organizace včetně různých charitativních projektů. Podpora Nemocnice Jihlava dokládá, že Bosch je v Kraji Vysočina pevně zakořeněn a je jeho spolehlivým partnerem,“ říká Mojmír Kolář, tiskový mluvčí Bosch Diesel s.r.o. Vybavení vyšlo na 70 tisíc korun. Většinu pokryl dar od sponzora.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

obr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2022 / 3.2.2022

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies