Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Onkologické oddělení > Informace pro pacienty

 

Nejčastější otázky a odpovědi

 

 
 

Co je to IMRT?

IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy) je moderní ozařovací technika. Umožňuje dodat různou dávku do různých částí ozařovacího plánu a tím přesněji tvarovat ozařované pole tak, aby oblast nádoru dostala co největší ozařovací dávku, zatím co okolní zdravé tkáně a orgány dávku co nejmenší.
IMRT technika vyžaduje více času při přípravě ozařovacího plánu. Využívá se zde nové softwarové vybavení a nové vybavení lineárního urychlovače (užší lamely kolimačního systému, které jsou 5 mm). Dále je tato technika náročnější na přesnost nastavení pacienta při ozařování. Z těchto důvodů se IMRT technika využívá u léčby nádorových onemocnění, u kterých to má významný přínos - to je u těch, kde bývá nádorové ložisko obklopeno citlivými zdravými tkáněmi a orgány a zároveň je nutno ozářit nádorové ložisko velmi vysokou dávkou. Jde především o nádory hlavy a krku a nádory prostaty.

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 23.2.2011 / 23.2.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies