Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Projekt zdravotně preventivního centra

Prevence melanomu
Lékařka kožního oddělení Nemocnice Jihlava MUDr. Ivana Vybíralová opět prováděla prevenci maligního melanomu, tentokrát v terénu v prostorách speciálně upraveného kamionu. Akce proběhla v úterý 24. 5. ve Světlé nad Sázavou a ve čtvrtek 26. 5. v Čáslavi v rámci zdravotně preventivního projektu, organizovaného občanským sdružením Nechci kazy ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou Metal-Aliance.
 

 
 

Kamion stál na náměstí uvedených měst a byl pro veřejnost připraven od 14 do 17 hodin. „Byla zde prováděna stomatologická, oftalmologická a dermatologická prevence. Doplňkem bylo měření CO2 ve vydechovaném vzduchu a motivace kuřáků k odvykání kouření,“ uvedla MUDr. Ivana Vybíralová a dodala: „Já jsem vyšetřovala podezřelá mateřská znaménka a další kožní útvary. Za dva dny bylo vyšetřeno 96 osob. U 4 z nich bylo vysloveno podezření na patologický kožní nález.“ V kamionu byla pro MUDr. Vybíralovou připravena samostatná vyšetřovna vybavená kvalitním dermatoskopem.

 

Dopoledne probíhala stomatologická část pro děti z mateřských škol (viz www.zoubkyjakoperlicky.cz). „Lektoři zábavnou formou učí děti ve školkách základy dentální hygieny. Minulý rok naše občanské sdružení proškolilo 19 495 dětí ve 346 školkách. Po edukaci ve školkách jdou děti do kamionu, kde si zkouší, jak pracuje stomatologická souprava,“ popsal stomatologickou prevenci předseda občanského sdružení Nechci kazy Ing. Lukáš Kaloš.

 

Projekt byl pilotně spuštěn v roce 2010 a v letošním roce má běžet celkem 150 dní.

 

Kožní karcinomy tvoří celou jednu pětinu všech nádorových onemocnění. Nejzhoubnějším je maligní melanom, který však zároveň patří mezi dobře preventabilní typy nádorů. Zvýšit povědomí veřejnosti o této problematice se snaží například i Evropský den melanomu, který letos připadnul na 9. května. Jihlavská nemocnice se ho účastní od roku 2008.

  

Prevence melanomu

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 30.5.2011 / 30.5.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies