Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Soutěž "Na hygienu rukou s vtipem" má své vítěze

Hygiena rukou
U příležitosti Světového dne hygieny rukou vyhlásila společnost B. Braun Medical soutěž pro zdravotnická zařízení po celé České republice, jejímž cílem bylo zaujmout širokou i odbornou veřejnost netradičním pojetím hygieny rukou. Do soutěže s příznačným názvem „Na hygienu rukou s vtipem“ se přihlásilo 14 zdravotnických týmů, které svými kreativními a kvalitně zpracovanými ukázkami zamotaly hlavu celé porotě.
 

 
 

Všechny soutěžní příspěvky jsou na webu nahygienurukousvtipem.cz.

 

Vítězem v kategorii „fotostory“ se stala novorozenecká jednotka intenzivní péče Nemocnice Jihlava a v kategorii „video“ získala hlavní cenu Masarykova nemocnice Ústí nad Labem.

 

Jsme opravdu rádi, že náš nápad s uspořádáním takovéto soutěže zaujal tolik zdravotníků, kteří svými nápady a aktivním přístupem zvýšili povědomí o důležitosti hygieny rukou u odborné veřejnosti. I přesto, že se na hygienu ve zdravotnických zařízeních kladou čím dál tím větší nároky, bývá právě hygiena rukou tou nejčastěji opomíjenou,“ vysvětluje smysl soutěže Iva Škodová ze společnosti B. Braun Medical a dodává: „Nesprávně prováděná hygiena rukou je jednou z příčin rozšiřování nozokomiálních nákaz, které jsou všudypřítomným strašákem zdravotnických zařízení po celém světě. Jejich nárůst přitom může znamenat pro poškozené zdravotnické zařízení dlouhodobou ztrátu důvěry a může mít až fatální finanční následky. Přitom dostatečným dodržováním hygieny může dojít k jejich významnému snížení.

 

Jsme rády, že se nám podařilo v konkurenci ostatních týmů uspět a naše fotostory s dětmi z mateřské školky zaujala porotu natolik, že nám udělila první cenu. Finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun, kterou jsme společně s hlavní cenou získaly, jsme se rozhodly darovat dětskému oddělení jihlavské nemocnice. Srdečně děkujeme všem hlasujícím, řekly Květa Cacková a Marie Brožková z novorozenecké JIP Nemocnice Jihlava.

 

Za vítězný tým Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem popsala své dojmy hygienička Dana Vaculíková takto: „Chtěli jsme jednoduchou, vtipnou a srozumitelnou formou ukázat, že správná hygiena rukou není zbytečná, ale je nezbytná a nutná. Vážíme si tohoto ocenění a doufáme, že naše video pomůže k celkové osvětě této problematiky.“

 

Společnost B. Braun se každým rokem aktivně podílí na Světovém dni hygieny rukou a s ohledem na neustálé zvyšování bezpečnostních standardů ve zdravotnictví bude i nadále podporovat osvětovou a edukační činnost v českých a slovenských zdravotnických zařízeních.

 

Více o Skupině B. Braun

Skupinu tvoří B. Braun Medical a B. Braun Avitum, které vznikly jako dceřiné společnosti předního výrobce zdravotnických produktů, nadnárodního koncernu B. Braun Melsungen AG. B. Braun Medical dodává bezmála dvě desítky let českému a slovenskému zdravotnictví špičkové zdravotnické materiály, lékařské přístroje, technologie a služby. Sesterská společnost B. Braun Avitum provozuje v ČR i na Slovensku vlastní síť dialyzačních středisek. Skupina B. Braun v České a Slovenské republice zaměstnává 600 lidí a její loňský obrat přesáhl tři miliardy korun.

 

Kontakt na Skupinu B. Braun:

Lucie Kocourková

Tisková mluvčí

Tel. +420-271 091 313, Mobil +420-602 167 024

e-mail: lucie.kocourkova@bbraun.com

www.bbraun.cz 

 

V Jihlavě 26. 7. 2011

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 27.7.2011 / 27.7.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies