Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Porodnice > O nás > Novinky

 

Novinky

 

 
 

novinky

Porodnice jihlavské nemocnice otevírá čtyři nové porodní pokoje, které nabídnou rodičkám unikátní přirozené prostředí pro porod. Takzvané domácí porodní pokoje jsou zařízené nikoliv jako nemocniční pokoje, ale přibližují se maximálně domácímu prostředí. V porodních pokojích tak rodičky najdou příjemné prostředí s barevnými tapetami na stěnách, příjemným nábytkem a osvětlením.

Hlavním cílem projektu domácích porodních pokojů a přirozeného porodu v porodnici je nabídnout budoucím maminkám maximálně přirozené prostředí a přístup blížící se jejich domovu. Díky porodu v přirozeném prostředí jsou rodičky psychicky a také fyzicky uvolněné a celý porod pak probíhá klidněji.

Součástí nově rekonstruovaného porodnického oddělení je také edukační místnost, kde bude probíhat příprava budoucích maminek. I tato místnost je zařízena v „domáckém“ stylu a součástí předporodní přípravy je i prohlídka domácích porodních pokojů. Výhodou pak je, že rodička přichází do prostředí, se kterým se důvěrně seznámila už v přípravě na porod a není pro ni cizí. V jihlavské porodnici si také nově mohou budoucí maminky vybrat, na kterém domácím pokoji budou rodit – každý z nich je zařízený v jiném stylu.

Na porodnickém oddělení nechybí ani operační sál, který navazuje na domácí porodní pokoje. Rovněž  dvě vyšetřovny a chodby nově opraveného porodnického oddělení připomínají byt a nikoliv zdravotnické zařízení. Chodby oddělení zdobí barevně laděné tapety a designový nábytek. Celková rekonstrukce stála necelých 10 milionů Kč a z větší části ji hradil zřizovatel Nemocnice Jihlava – Kraj Vysočina.

Unikátní domácí porodní pokoje doplňuje jihlavská porodnice i  novým přístupem k rodičkám v souladu s koncepcí Přirozeného Porodu v Porodnici – projektu PPP. Právě Nemocnice Jihlava je pilotním zařízením, které se do projektu PPP zapojuje a spoluvytváří jej v moderním prostředí domácích porodních pokojů.

 

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 8.12.2021

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Porodnice > O nás
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies