Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Porodnice > Porodní sál

 

Operační sál

Kontakt: 567 157 686
 

 
 


PORODNÍ POKOJE

Výběr osob, které mohou ženu doprovázet k porodu, záleží na jejím přání a možnostech porodního sálu. Většinou je to otec, matka, sestra, kamarádka nebo dula. Doprovod může zůstat s rodičkou po celou dobu trvání porodu i 2 hod po porodu, kdy zůstává žena na porodní sále.

V I. době porodní je ženám doporučován spíše pohyb, teplá sprcha, relaxační pomůcky, aromaterapie i masáž prováděná doprovodem nebo personálem porodního sálu.

Personál je zvyklý pracovat s porodními plány.

Aplikace nálevu a holení záleží na přání rodičky.

V naší porodnici podporujeme myšlenku přirozeného porodu. Na přání klientky nabízíme možnost podání léků tlumící bolesti včetně epidurální analgezie. Nabízíme také možnost využití inhalační analgezie Entonox.

Fyziologický porod vedou porodní asistentky za přítomnosti lékaře. Při normálně probíhajícím porodu si žena může zvolit jinou, než klasickou polohu na zádech. Například polohu na boku, v polosedě, v sedě, ve stoje, na porodní stoličce, či na porodním vaku. Nabízíme i možnost porodu do vody.

Ke kojení se miminko přikládá do 30-ti minut po porodu. Porodnice dodržuje  všech 10 kroků k úspěšnému kojení.

Porodní pokojePorodní pokoje

Porodní pokoje


OPERAČNÍ SÁL


Operační sál pro vedení císařského řezu se nachází v bezprostřední blízkosti porodních pokojů.


Lékaři rozlišují císařský řez plánovaný, který se provádí zejména z nějaké závažné zdravotní indikace rodičky či dítěte, a akutní císařský řez, jenž přichází na řadu zpravidla ve chvíli, kdy je během porodu z nějakého důvodu ohroženo zdraví nebo život dítěte. V případě náhle vzniklé porodnické patologie, která vyžaduje akutní ukončení porodu, je možné provést císařský řez do 15 min. 

 

Téměř 90 % císařských řezů je prováděno ve spinální anestezii. Její výhodou je to, že maminka je po celou dobu trvání operace naprosto při vědomí (znecitlivěná je jen ta část těla, ve které se provádí řez), může doslova vidět příchod svého dítěte na svět a komunikovat s lékaři i s partnerem, který se po dohodě s operatérem obvykle smí plánované operace účastnit.

 

V případě nekomplikovaného průběhu císařského řezu opouští matka s dítětem Nemocnici Jihlava 3. poporodní den bez nutnosti odstranění kožního stehu.

porodní sál

porodní sál

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 8.12.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies