Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Pro děti v nemocnici jsou učitelky i o prázdninách

web
Hospitalizovaným dětem pomáhají v nemocnici také učitelky. Využít mohou školní družinu i mateřskou školu. Učitelky děti zabaví, pomáhají jim s učivem, pořádají besídky, oslavy Dne dětí, účastní se výtvarných soutěží. Na dětském oddělení jsou po celý rok, i teď o letních prázdninách.
 

 
 

V mateřské škole, která funguje ve všední dny po celé dopoledne, dochází učitelka za dětmi přímo na pokoj. „Většinou nám asistují rodiče, kteří jsou s malými dětmi po celou dobu v nemocnici. Rodiče se na vyučování také podílejí,“ vysvětluje učitelka Alena Smejkalová, která má školku na starosti. Kromě školky je v jihlavské nemocnici taktéž školní družina. Ta je pro děti otevřená do odpoledních 14- ti hodin. Družina má k dispozici hernu, ale o nic nepřijdou ani ty děti, které mají nařízen klidový režim na lůžku: „Za těmito pacienty docházíme přímo na pokoj. S dětmi hrajeme hry, čteme, povídáme si, malujeme,“ vyjmenovává aktivity učitelka Bohdana Johnová s tím, že dětem pomáhají třeba i dopisovat sešity, nebo dohánět učení ze školy.

Výrobky malých pacientů zdobí chodby dětského oddělení. Hospitalizované děti mohou využívat nabídku kvalitních her a pomůcek, které se škola snaží neustále obnovovat. Cílem je rozvíjet u dětí i během pobytu v nemocnici logiku, motoriku, postřeh, znalosti a školní dovednosti. Ročně jsou na dětském oddělení hospitalizovány zhruba 3 tisíce pacientů, se kterými pobylo v nemocnici zhruba 1800 rodičů, nebo jiných blízkých. Děti průměrně zůstanou v nemocnici 3-4 dny a využít mohou 66 lůžek. 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 17.7.2014 / 17.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies