Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Akné poradna slaví výročí, lidé se chtějí zbavit pupínků i vrásek

web
Akné poradna jihlavské nemocnice je pro pacienty otevřená přesně patnáct let. Je jednou ze dvou poraden tohoto typu v České republice. Za roky existence pomohla více než dvěma tisícům lidí. Problémy s pletí nemají jen mladí, čísla stoupají u dětí i dospělých. Aktuálně největší zájem je o novinky, a to o chemické peelingy a o ošetření dermarollerem.
 

 
 

Poslední dobou přibývá v poradně dospělých lidí a dále i malých dětí, které trápí akné. „Většinou chodí ženy v období puberty, ale i starší, často i více než čtyřicetileté. Muži přicházejí ve vyšším věku výjimečně. Více je také malých dětí,“ jmenuje lékařka Zuzana Nevoralová, která specializovanou poradnu vede a pomáhá lidem, kteří mají nejtěžší formy akné.  „S pacientem vždy začínáme rozhovorem a jeho problémech. Zjišťujeme, jak dlouho akné  trvá, čím byl pacient dosud léčen. Některé léky mohou akné  vyvolat, nebo zhoršit. Na vině může být třeba i nesprávně zvolená antikoncepce. Potom je pacient vyšetřen a podle stavu a typu akné  je nejčastěji zvolena celková léčba, která je kombinovaná s léčbou místní,“ dodává.

V Akné poradně léčí ty nejtěžší případy. Problémy s pletí má ale většina z nás: „Udává se, že problémy s akné  má až 95% lidí. Netýká se to jenom mladých lidí. Akné má až 15% dospělých lidí nad 25 let. Měla jsem pacienty, kterým je přes padesát let. Je možné, že některé lidi trápí akné i v sedmdesáti,“ upozorňuje Nevoralová, která dostává často děkovné dopisy. Díky úspěšné léčbě se totiž pacienti cítí lépe nejen po tělesné, ale i po psychické stránce.

V současné době je největší zájem o chemický peeling a dermarollery. Jedná se o pomoc těm, kteří mají poškozenou pleť slunečním zářením, trápí je jizvy po akné, pigmentace nebo vrásky.  Metoda pomůže k vyhlazení vrásek, zjemnění jizev, sjednocení barvy pleti, nebo k obnově optimálního napnutí pleti. Tento zákrok se musí pro dobrý efekt podstoupit 3-4 krát. Službu vyhledala již více než stovka lidí, většina z nich dochází opakovaně.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 22.8.2014 / 22.8.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies