Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Maraton prevence aneb akce pro nespavce

miku
Mikuláš bude mít letos na gastroenterologické ambulanci jihlavské nemocnice dost neobvyklý průběh. Preventivní kolonoskopické vyšetření tam bude provádět endoskopický tým, který by rád upozornil na důležitost prevence rakoviny tlustého střeva. Maraton vyšetření bude probíhat 24 hodin.
 

 
 

Preventivní kolonoskopické vyšetření je určené pacientům starším 55 let, kteří ještě nebyli dosud vyšetřeni. Objednat se musí předem na daný čas a to kvůli předchozímu vyprázdnění, bez kterého není zákrok možný. „Cílíme na vytížené pacienty, kteří nemohou na preventivní vyšetření v pracovní době. Teď budou mít příležitost dorazit třeba o půlnoci,“ popisuje Lenka Pejřimovská z gastroenterologického pracoviště jihlavské nemocnice.

Rakovina tlustého střeva a konečníku se v České republice vyskytuje mimořádně často. Při srovnání s jinými státy je u nás dokonce nejvyšší výskyt tohoto onemocnění. Každý rok je v České republice zhoubný nádor tlustého střeva či konečníku zjištěn asi u 8000 osob a zhruba 4000 pacientů na toto onemocnění v naší zemi každoročně umírá. Preventivní vyšetření tak dokáže zachránit život.

Na preventivní vyšetření se mohou zájemci objednávat na čísle 567 157 195. Maraton kolonoskopických vyšetření startuje 4. prosince v 7 hodin ráno, poslední pacient by měl z ambulance odejít úderem sedmé ranní dalšího dne. 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 2.11.2015 / 2.11.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies