Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Diagnostické obory > Oddělení zobrazovacích metod > Historie oddělení

 

Historie oddělení

 

 
 

Historie Oddělení zobrazovacích metod v jihlavské nemocnici

Historie Oddělení zobrazovacích metod (OZM) v Jihlavské nemocnici je velmi krátká. Oddělení vzniklo na přelomu Června a Července roku 2010, kdy došlo ke sloučení,do té doby, samostatně fungujících oddělení radiodiagnostiky resp. nukleární medicíny, jenž vedl ve funkci přimáře MUDr. Černoch resp. MUDr. Bradáčková. Současným primářem nově vzniklého oddělení OZM se stal MUDr. Neubauer, který dříve působil ve Fakultní nemocnici Brno a do Jihlavské nemocnice tak s sebou přinesl své dlouholeté zkušenosti.


Vyšetřování sofistikovanými přístroji, které využívají rentgenové záření nebo jiné fyzikální vlastnosti, je součástí moderních zobrazovacích metod v lékařství především díky zisku dobré anatomické orientace. Bez nich je současná diagnostika patologických stavů nemyslitelná. Rentgenových, ultrazvukových, CT, SPECT/CT a MR vyšetření využívají různou měrou takřka všechna oddělení Jihlavské nemocnice ke stanovení příčiny a rozsahu postižení onemocnění. Intervenční výkony prováděné za rentgenové, ultrazvukové či CT kontroly mají nejen diagnostický, ale i léčebný význam.


V roce 2010 také začala poměrně nákladná modernizace přístrojového vybavení OZM, do které spadá nákup hybridního přístroje SPECT/CT od firmy Philips, který umožňuje provádět scintigrafická i CT (počítačová tomografie) vyšetření. Dalším přístrojem, který byl pořízen k zobrazování orgánů a různých patologií v lidském těle je Nukleární magnetická rezonance s intenzitou mag. pole 1,5T od firmy GE Healthcare. Čerstvou novinkou je instalace moderního multi-detektorového CT přístroje (Siemens) jenž značně zkracuje dobu vyšetření a přináší nové diagnostické možnosti.


Na oddělení pracuje v současné době devět lékařů, dvacet radiologických asistentů, sedm všeobecných sester a čtyři technicko-hospodářští pracovníci.

FOTO OZM Březen 2011

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Kolektiv OZM :)

 

 

Pro úplnost jsou níže uvedeny "Historie" jednotlivých oddělení (RDG a ONM) před sloučením do Oddělení zobrazovacích metod.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 8.3.2011 / 7.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies