Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Anesteziologická péče

 

 
 

ANESTEZIOLOGICKÁ PÉČE

Je součástí bezprostřední perioperační péče o nemocného a zahrnuje předanestetickévyšetření se spoluúčastí na předoperační přípravě pacienta včetně premedikace, dále podání anestezie s průběžným sledováním a péčí o základní životní funkce při operačních či diagnostických výkonech a péči o vitální funkce v bezprostředním pooperačním období  až do odeznění účinku anestetik. Výběrově se též spolupodílí na léčbě akutní (pooperační) bolesti u nemocných.

V současnosti poskytujeme anesteziologickou péči na 19 pracovištích a zotavovacím pokoji. Na těchto pracovištích disponujeme anesteziologickou technikou, umožňující bezpečné  podávání anestezie. Asi 20 % podaných anestezií tvoří tzv. regionální (místní) anestezie, t.j anestezie bez navození ztráty vědomí. V pavilonu centrálních operačních sálů podáváme anesteziisofistikovanými anesteziologickými přístroji, které navíc umožňují podání tzv. „low-flow“  anestezie, kdy je celková anestezie udržována nízkými průtoky nosné plynné směsis významným snížením spotřeby prchavých anestetik, což má pozitivní ekologický i ekonomický dopad. Poanestetická péče o nemocné v bezprostředním pooperačním období až do odeznění účinku anestetik je zajišťována na zotavovacím pokoji se 6 lůžky, jenž je umístěn v sousedství JIP operačních oborů, v návaznosti na centrální operační sály. Z anesteziologických subspecializací bylo zahájeno v r. 2003 podání anestezie v hrudní  chirurgii v souvislosti se zahájením operativy hrudní chirurgie, jež je nadstandardní péčí v kraji Vysočina. V roce 2003 byla také zavedena jako možná metoda volby porodnická epidurální analgezie, která v indikovaných případech činí vlastní porod pro rodičky snesitelný a je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně.  

 
Zodpovídá: MUDr. Adolf Balogh
Vytvořeno / změněno: 4.5.2007 / 4.5.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu