Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Diagnostické obory > Oddělení zobrazovacích metod > Spektrum péče > Úsek MRI - magnetická rezonance

 

Služby oddělení - archiv dokumentů

 
 
 

Charakteristika oddělení

 

Patologicko-anatomické oddělení je základním diagnostickým oborem Nemocnice Jihlava. Je členěno na laboratorní část a pitevní trakt. 

V laboratořích se provádí bioptická a cytologická vyšetření tkání a orgánů dodaných jednak z klinických oddělení a odborných ambulancí Nemocnice Jihlava, jednak ze soukromých, převážně jihlavských ambulantních zařízení. 

V pitevnách jsou prováděny patologicko-anatomické pitvy pacientů zemřelých ve zdravotnických zařízeních – Nemocnice Jihlava, Psychiatrická nemocnice Jihlava a ojediněle z Nemocnice Pelhřimov.

           

Personální obsazení           

     

Kolektiv v současné době vede  primářka MUDr. Klára Dvořáková a vrchní laborantka RNDr. Hana Bláhová a tvoří ho 5 lékařů, 5 laborantek, 2 pitevní sanitáři a 2 sekretářky.  


Vzdělávání                        

Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví je oddělení nositelem akreditace pro specializační vzdělávání v oboru patologie.           

Spolupracujeme s odbornými středními i vysokými školami v regionu i mimo něj. Každý rok v rámci povinných praxí na našem oddělení absolvují stáže studenti oboru zdravotní laborant Jihočeské univerzity, Univerzity Pardubice a jihlavského Farmeka.

Bioptické nálezy i pitevní diagnózy bývají součástí odborných publikací klinických lékařů všech oborů.

             

Kvalita

Laboratoř je držitel osvědčení dozorového auditu B (NASKL II).  

Oddělení je začleněno do systému externího hodnocení kvality, které opakovaně absolvovalo s výbornými výsledky.            

                 

Odborná veřejnost

Všechny potřebné informace k zasílání bioptických a cytologických vzorků, včetně peroperačních biopsií, seznam specializovaných vyšetření a informace týkající se pitevního traktu, včetně návodu na vyplňování Listu o prohlídce zemřelého najdete v Laboratorní příručce oddělení.

                   

https://www.nemji.cz/laboratorni-prirucka-pao/d-7299/p1=6255    

Pro zasílání bioptického materiálu ze zdravotnických zařízení mimo Nemocnici Jihlava máte k dispozici Průvodní list k zasílání histologického materiálu.

https://www.nemji.cz/patologicka-zadanka/d-7301/p1=6256

                       


      pat

         

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies