Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 559 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
24.5.2022Den melanomu: kontrola kůže a její ochrana jsou nutné
Po třech letech se konal v ambulancích kožního oddělení jihlavské nemocnice Den melanomu. Pauza byla způsobena covidovými omezeními. Lékařka Zuzana Nevoralová spolu s kolegyněmi vyšetřila více než stovku pacientů. Zachytila několik nádorů a přednádorů a řadě pacientů bylo doporučeno další pravidelné sledování.
Mgr. Monika Zachrlová
20.5.2022Neurologická ambulance pro děti na jiném místě
Rodiče mířící se svými dětmi do neurologické ambulance ji najdou nově na jiném místě. Zázemí našla na urgentním příjmu. Více informací je níže v dokumentu.
Mgr. Monika Zachrlová
19.5.2022Zdravotníci mají díky novince více času na pacienty
Jedinečný systém přihlašování zdravotníků využívají v jihlavské nemocnici. Lékaři i zdravotní sestřičky potřebují ke své práci počítač, kam zapisují pacientovu dokumentaci. Nový systém Imprivata, kterému se správci školili v Americe, ušetří čas a zvyšuje bezpečnost.
Mgr. Monika Zachrlová
13.5.2022Ocenění Alice Garrigue Masarykové putuje i do Jihlavy
Při příležitosti Mezinárodního dne sester byla poprvé udělena Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové za přínos českému ošetřovatelství. Pomyslná druhá příčka náleží Jarmile Cmuntové z Nemocnice Jihlava.
Mgr. Monika Zachrlová
11.5.2022Na záchytné stanici přibývá agresivních lidí se sklony k sebevraždě
Jediná protialkoholní záchytná stanice na Vysočině eviduje v posledních týdnech stále více agresivních pacientů. „Mám pocit, že sklízíme plody covidu,“ říká vedoucí stanice Lukáš Černý. Přibývá také těch, kteří mají sebevražedné sklony.
Mgr. Monika Zachrlová
11.5.2022Mše svatá nejenom pro pacienty
Rádi bychom Vás pozvali na bohoslužbu, tentokrát se jedná o mši svatou s nedělní platností. Zvaní jsou nejen všichni zaměstnanci, ale také pacienti a veřejnost. Koná se v sobotu 14.5.2022 v 16:45 ve velké zasedací místnosti.
Mgr. Monika Zachrlová
10.5.2022Poděkování za mimořádné zvládnutí poskytnutí první pomoci
Dnes jsme poděkovali Janě Šafrankové z našeho urgentního příjmu za mimořádné zvládnutí poskytnutí první pomoci. Minulý týden se náhodně cestou domů ocitla u vážné dopravní nehody u Hodic na Jihlavsku. Duchapřítomně se svojí dcerou poskytly profesionální laickou první pomoc čtyřem zraněným, ze kterých dva byli ve vážném stavu přepraveni do traumacenter a dva do naší nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
6.5.2022Nové podložky pomáhají s polohováním pacientů
Péči o seniory usnadňují zdravotníkům nově v jihlavské nemocnici speciální podložky. Sestřičky díky nim snadno zjistí, jak jsou pacienti polohováni. Aktuálně je teď vybavených deset lůžek na geriatrickém oddělení, kde nový systém z rukou českých výrobců testují.
Mgr. Monika Zachrlová
26.4.2022Bezpečnější operace vedlejších nosních dutin nově v Jihlavě
Rychlejší a bezpečnější zákrok u složitějších operací pacientů s chronickým zánětem vedlejších nosních dutin s nosní polypózou- to jsou největší výhody použití CT navigace při operačních výkonech na vedlejších nosních dutinách. Nový přistroj využívají lékaři ORL na operačních sálech v jihlavské nemocnici.
Mgr. Monika Zachrlová
20.4.2022Tradiční Den zdraví letos na novém místě
Jak odnaučit kuřáky jejich zlozvyku, měření glykémie, nebo jak zjistit, že jsme si správně umyli ruce. Nově budeme také malovat a líčit rány, jako ve filmu. Pravidelný Den zdraví se bude letos konat v novém kabátě. Z nemocnice jsme ho přesunuli do jihlavského obchodního centra Citypark.
Mgr. Monika Zachrlová
13.4.2022Smuteční oznámení
Se zármutkem oznamujeme, že 8.dubna 2022 zemřel radiační onkolog MUDr. Eduard Dvořák. Pracoval jako emigrant v USA na několika pracovištích. Po pádu Železné opony se vrátil do České republiky a žil na Vysočině. Pracoval již v důchodu v Nemocnici Jihlava a pomáhal našim radiačním onkologům se zvládnutím základů i pokročilé práce na ozařovačích Varian. Byl zásadním přínosem pro zvládnutí práce na této technice.
Mgr. Monika Zachrlová
11.4.2022V naší nemocnici vyšetří znaménka
Do Dne melanomu se zapojují v Jihlavě. V nemocnici vyšetří zájemcům podezřelá znaménka. Nutné je se objednat, předpokládá se, že se stihne vyšetřit až stovka lidí. Termín je určený na pátek 20. května.
Mgr. Monika Zachrlová
8.4.2022Díky nové kotelně nemocnice ušetří stovky tisíc
Právě v těchto dnech mění kotelna jihlavské nemocnice tvář. Probíhají tam stavení práce a výměna technologií. Provoz bude nově šetrnější k přírodě a také se ušetří. Ročně stovky tisíc korun.
Mgr. Monika Zachrlová
25.3.2022Maminky po porodu mají v Jihlavě nový pokoj
Porodnice v jihlavské nemocnici nabízí pro maminky nově opravený pokoj. V zázemí s dvěma lůžky jsou nové postele, podlaha, nábytek a nová koupelna. Za pobyt na pokoji, kde tráví maminky po porodu první dny s miminkem, se nemusí platit.
Mgr. Monika Zachrlová
16.3.2022Naše nemocnice chce pomoci sestřičkám ve vzdělání
Více všeobecných sester, které mají více kompetencí. Jihlavská nemocnice navázala další spolupráci se Střední zdravotnickou školou. Cílem je otevřít nový ročník pro zájemce z řad praktických sester, a tímto studiem si zvýšit kvalifikaci tak, aby z nich byly sestry všeobecné. Ty mohou vykonávat více samostatné práce a mají také lepší platové ohodnocení.
Mgr. Monika Zachrlová
8.3.2022Nový model miminka pomůže ženám u porodu
V jihlavské porodnici pořídili nového pomocníka pro nastávající maminky. Anatomický model miminka a pánve pomůže ženám lépe si představit, jak miminko v pánvi rotuje a jak vlastně porod probíhá.
Mgr. Monika Zachrlová
1.3.2022Očkování přesunuto do nemocnice
Ode dneška se očkuje opět v naší Nemocnici Jihlava – ambulance chronických ran. Očkovací centrum Hruškové Dvory je zrušené. Níže v dokumentu se můžete podívat na mapu a fotografie místa.
Mgr. Monika Zachrlová
28.2.2022Aktuální informace pro pacienty z Ukrajiny
Níže v dokumentu najdete více informací pro pacienty z Ukrajiny. Infolinka je zdarma a dostupná také v ukrajinštině.
Mgr. Monika Zachrlová
23.2.2022Očkování se přesouvá zpět do nemocnice
Po téměř roce končí v Hruškových Dvorech očkovací centrum a přesouvá se zpět do nemocnice. Za zhruba rok byly aplikovány desítky tisíc vakcín. Poslední dávka byla podána toto pondělí. Od příštího týdne se již začne očkovat ve vybrané ambulanci jihlavské nemocnici na Vrchlického ulici.
Mgr. Monika Zachrlová
22.2.2022Aktualizované informace pro návštěvy
Vážení, návštěvy v naší nemocnici jsou povoleny od 28. února dnech středa a neděle od 15:00 – 17:00 hodin s tím, že zatím platí pro pacienty, u nichž je hospitalizace delší jak 5 dní po sobě jdoucích za podmínek, které najdete níže v tomto dokumentu.
Mgr. Monika Zachrlová
18.2.2022Obnovujeme plavání pro těhotné
Milé nastávající maminky, od pondělí 28.února zahajujeme opět plavání pro těhotné. Ruší se testování na kurzech pro těhotné, a to včetně plavání a cvičení. Těchto akcí se však nelze zúčastnit s příznaky respiračního onemocnění. Samozřejmostí zůstává dodržování rozestupů a používání FFP2 na kurzech. Děkujeme a těšíme se na Vás.
Mgr. Monika Zachrlová
8.2.2022Nastávající maminky dostaly opravený pokoj
Nové postele, podlaha, skříně, kompletně opravená koupelna, nebo příjemná tapeta na stěně. Tak vypadá nový pokoj na oddělení šestinedělí, který hostí maminky před porodem. Pokoj se opravil díky dárcům. Z původní myšlenky zvelebit jedno zázemí nakonec vznikly zrenovované pokoje dva.
Mgr. Monika Zachrlová
3.2.2022Pacienti na urgentním příjmu mají potřebné soukromí
Na urgentní příjem přiveze Zdravotnická záchranná služba ročně kolem 9 500 pacientů, a to z celého Kraje Vysočina. Ve velké příjmové místnosti je pět lůžek. Nově jsou oddělené posuvnými zástěnami, díky tomu je zachována intimita pacientů. Nákup a instalace byla možná díky sponzorovi.
Mgr. Monika Zachrlová
25.1.2022Pacienti s těžkým astmatem mají specializovanou ambulanci
V jihlavské nemocnici začalo fungovat Centrum pro léčbu těžkého astma bronchiale. Jediné pracoviště v Kraji Vysočina je určené pro pacienty s nejtěžší formou onemocnění, kde nezabírá běžná léčba a zvažuje se u nich biologická terapie.
Mgr. Monika Zachrlová
14.1.2022Spouštění plánovaných výkonů
Vážení pacienti, v těchto dnech opět začínáme spouštět plánované výkony. Více informací od jednotlivých oborů a také o tom, jestli si máte zavolat sami, nebo čekat na zavolání zdravotníků, najdete na našich stránkách. Konkrétně titulní stránce a sekce "Info plánované operace"
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 559 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies